Jaki peeling chemiczny do oczu wybrać?

Jeśli myślisz o uzyskaniu peelingu chemicznego dla oczu, istnieje kilka czynników, które musisz rozważyć. W tym artykule omówimy kwas salicylowy, retinol i Alpha/beta peel. Składniki te są wykorzystywane do poprawy wyglądu drobnych linii i zmarszczek.

Alpha/beta peel

Jeśli chcesz poprawić swój wygląd i zmniejszyć oznaki starzenia, możesz być zainteresowany poddaniem się zabiegowi Alpha/beta chemical peel for eyes. Zabieg ten zazwyczaj odbywa się w ambulatoryjnej placówce chirurgicznej. Zazwyczaj procedura ta pozostawia uczucie odświeżenia i czystości skóry. W zależności od rodzaju użytego peelingu, doświadczysz różnych poziomów przestojów. Skonsultuj się z dermatologiem, aby ustalić, czy ten zabieg jest dla Ciebie odpowiedni.

Peeling chemiczny alfa/beta pod oczy wykorzystuje unikalną mieszankę kwasów, które delikatnie złuszczają skórę, nie powodując zaczerwienienia ani stanu zapalnego. Jest dobrze tolerowany przez większość typów skóry. Zabieg trwa około pięciu minut na skórze normalnej i może być powtarzany co cztery tygodnie. Peeling chemiczny alfa/beta do oczu jest bezpieczny do stosowania na skórze wrażliwej.

Pacjenci z pigmentacją po trądziku zostali poddani badaniu przesiewowemu i uzyskali świadomą zgodę. Następnie przydzielono ich losowo do grupy stosującej kwas glikolowy lub salicylowy. Podczas zabiegu rezydent dermatologii wykonywał peelingi chemiczne u każdego pacjenta – ten kawałek tekstu jest twórczością zespołu portalu kogobooks.pl. Lekarz nie ujawnił, która grupa otrzymała dany peeling. Zdjęcia cyfrowe pacjentów były wykonywane przy takich samych ustawieniach aparatu i pozycjach.

Peeling chemiczny alfa/beta do oczu niesie ze sobą kilka zagrożeń. Najlepiej wykonywać go u pacjentów o jasnej skórze i jasnych włosach. Osoby z ciemniejszą skórą mogą nadal uzyskać dobre wyniki, ale powinny być świadome skutków ubocznych. Ponadto, ta procedura nie może rozwiązać poważnych zmarszczek. W tym przypadku pacjenci mogą potrzebować innych zabiegów, takich jak wypełniacze skórne lub toksyna botulinowa. W niektórych przypadkach, dla uzyskania najlepszych rezultatów, konieczny jest zabieg intensywnego światła pulsacyjnego. Retinol

Retinol jest doskonałym składnikiem peelingu chemicznego. Może być stosowany samodzielnie lub w połączeniu z innymi składnikami, aby stworzyć zabieg poprawiający blask. W rezultacie skóra jest gładka i wygląda młodziej. Peelingi retinolowe są zazwyczaj nieinwazyjne, wymagają jedynie pojedynczego zabiegu co sześć do ośmiu tygodni. Samo wykonanie peelingu trwa około 20 minut. Peeling jest nakładany na skórę za pomocą wacika lub pędzelka. Pacjent musi nosić krem nawilżający chroniący twarz przez dwa do trzech dni po peelingu.

Peelingi chemiczne z retinolem mogą pomóc poprawić wygląd skóry i zredukować drobne linie i zmarszczki. Mogą również zwiększyć elastyczność skóry i złagodzić objawy trądziku. Mają również inne zalety, w tym poprawę tonu, jasności i tekstury. Dla uzyskania optymalnych rezultatów może być zalecana seria dwóch do trzech zabiegów. Istnieje możliwość łagodnego złuszczania się skóry po zabiegu, ale jest to zjawisko tymczasowe.

Retinol nie jest odpowiedni dla każdego. Może być niewskazany dla osób z delikatną skórą lub miliami. Jeśli obawiasz się retinolu w produktach bez recepty, skonsultuj się z dermatologiem.

Phenol

Peeling fenolowy jest jednym z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych, a jego rezultaty są zazwyczaj bardzo dobre. Jednak procedura ta wiąże się z pewnym ryzykiem i powinna być wykonywana tylko przez chirurga z certyfikatem i dużym doświadczeniem. Dr Chapin poświęca czas na wysłuchanie obaw kosmetycznych swoich pacjentów i ocenę stanu ich skóry przed zaleceniem planu leczenia. Omówi z pacjentami wszystkie zagrożenia i korzyści związane z peelingami fenolowymi, aby mogli oni podjąć świadomą decyzję.

Pacjenci powinni wiedzieć, że zabieg peelingu fenolowego spowoduje pewne zasinienia i obrzęki. Po zabiegu, będą musieli nosić taśmę medyczną przez pierwsze 24 godziny. Po tym czasie, powinni zastąpić taśmę żółtym proszkiem antybakteryjnym. Ogólnie rzecz biorąc, okres rekonwalescencji dla phenol peel wynosi od czterech do sześciu tygodni. Jednak niektórzy ludzie doświadczają dłuższego czasu rekonwalescencji niż inni. W tym czasie pacjenci powinni unikać rozmów z innymi ludźmi lub korzystania z telefonu podczas rekonwalescencji.

Po zabiegu, dotknięty obszar będzie obrzęknięty i będzie czerwony. Skóra będzie pokryta skorupą przez kilka dni. Następnie skorupa zostanie usunięta, odsłaniając bardziej wyrównany koloryt. Po tym czasie obszar poddany zabiegowi zagoi się i pacjenci będą mogli wrócić do pracy. Powrót do normalnej aktywności może jednak potrwać do dwóch tygodni.

Kwas salicylowy

W zabiegu wykorzystuje się roztwór zawierający kwas salicylowy w celu usunięcia martwych komórek skóry z jej powierzchni. Roztwór nakładany jest na skórę za pomocą dużych wacików lub gąbek. W zależności od pożądanej intensywności peelingu, roztwór można zastosować od jednego do trzech razy. Po aplikacji pacjent proszony jest o odczekanie od trzech do pięciu minut. Procedura zazwyczaj powoduje lekki dyskomfort. Niektórzy praktycy używają małych ręcznych wentylatorów do chłodzenia skóry podczas zabiegu.

Zabieg jest bezpieczny dla większości typów skóry i jest stosunkowo niedrogi. Jednak proces ten powinien być wykonywany przez dermatologa z certyfikatem, aby uniknąć ryzyka i powikłań. Niezależnie od tego, czy zabieg wykonywany jest w domu, czy w gabinecie dermatologicznym, najlepsze rezultaty przyniesie seria peelingów. Niezależnie od rodzaju peelingu, ważne jest, aby przed użyciem jakiegokolwiek produktu zawierającego kwas salicylowy na skórę wokół oczu, skonsultować się z dermatologiem.

Po wykonaniu peelingu chemicznego pacjenci powinni spodziewać się pewnego zaczerwienienia i obrzęku. Przez okres do dwóch tygodni po zabiegu zaleca się ograniczenie ekspozycji na słońce, regularne stosowanie filtrów przeciwsłonecznych i stosowanie okładów z lodu w celu zmniejszenia dyskomfortu. Po ustąpieniu zaczerwienienia można bezpiecznie powrócić do codziennych czynności. W zależności od siły peelingu chemicznego, po jednym do dwóch tygodni można nosić makijaż. Jeśli zabieg był wykonywany więcej niż raz, należy zaplanować kolejne zabiegi co dwa do pięciu tygodni. Należy umówić się na konsultację kontrolną, gdy tylko zauważysz jakiekolwiek zmiany.

Przed zabiegiem należy unikać niektórych rodzajów zabiegów kosmetycznych i usuwania włosów. Jeśli planujesz peeling chemiczny twarzy, upewnij się, że używasz kremu z filtrem przed zabiegiem, aby zapobiec uszkodzeniom słonecznym. Zaleca się również powstrzymanie się od golenia twarzy na dzień przed zabiegiem. Należy zaplanować wcześniejszy dojazd do domu i zapewnić sobie transport. Większość peelingów chemicznych jest wykonywana w ambulatoryjnym centrum chirurgicznym, więc trzeba będzie zorganizować transport po zabiegu.

Peptydowy peeling chemiczny pod oczy może być skuteczną metodą walki z fotostarzeniem i fotouszkodzeniami. Wykorzystuje on kwasy mlekowy i ferulowy o pH równym 3, aby dotrzeć do przyczyn leżących u podstaw fotouszkodzeń. Kwas ferulowy jest szczególnie silny ze względu na swoje właściwości antyoksydacyjne i wykazano, że naprawia uszkodzenia DNA.

Zabieg ten polega na nałożeniu na skórę roztworu za pomocą aplikatora z końcówką bawełnianą. Wybiela on skórę podczas zabiegu, ale jest to tymczasowe i nie powoduje żadnego dyskomfortu. Można go zmyć po zakończeniu sesji peelingowej. Instrukcje po peelingu są proste: trzymaj się z dala od słońca. Substancje chemiczne zawarte w roztworze sprawiają, że skóra jest niezwykle wrażliwa na promienie UV, więc przez kilka dni będziesz chciała un
ikać bezpośredniego światła słonecznego.

Chociaż większość peelingów chemicznych jest bezpieczna i skuteczna, zawsze istnieje ryzyko powstania blizn. Niektóre osoby są bardziej narażone na powstanie blizn niż inne, ale blizny mogą być leczone i mają dużą szansę na zagojenie. Dermatolog może przepisać leki, aby zminimalizować to ryzyko. Ważne jest, aby omówić ryzyko i korzyści z lekarzem przed wykonaniem jakiegokolwiek zabiegu.

Inną opcją leczenia problemów związanych z oczami jest peptydowe serum pod oczy. Zabiegi te pomagają zmniejszyć widoczność drobnych linii i zmarszczek, jednocześnie ujędrniając skórę. Wspomagają one również zdrowe funkcje komórkowe i poprawiają krążenie.

Głęboki peeling chemiczny

Oczy są jedną z najbardziej widocznych cech twarzy. Ludzie mają tendencję do skupiania się na nich podczas patrzenia w lustro i rozmów z innymi. Starzejąca się skóra wokół oczu może powodować, że ludzie czują się niepewnie. Peelingi chemiczne mogą pomóc odmłodzić skórę wokół oczu i poprawić jej wygląd. Zabiegi te mogą być wykonywane przez specjalistów medycznych i mogą być bardzo skuteczne.

Peelingi chemiczne występują w różnych formułach. Do najczęstszych należą alfa-hydroksykwasy, beta-hydroksykwasy, kwas trójchlorooctowy i fenol. Kwasy te dają różne stopnie złuszczania, w zależności od pożądanych rezultatów. Alfa- i beta-hydroksykwasy to najlżejsze rodzaje kwasów, natomiast fenol jest najsilniejszy.

Przed poddaniem się temu zabiegowi pacjenci powinni skonsultować się z lekarzem. Dokładne badanie pomoże lekarzowi określić, czy zabieg jest dla nich odpowiedni. Lekarz oceni koloryt i jakość skóry. Zapyta również o wszelkie leki lub zabiegi, które pacjent obecnie przyjmuje. Ponadto lekarz zapyta o wszelkie infekcje skóry.

Pacjenci poddawani peelingowi chemicznemu powinni unikać stosowania produktów z retinoidami przed zabiegiem. Powinni również unikać miejsc ogolonych na 24 godziny przed zabiegiem. Ponadto, pacjenci powinni unikać nakładania maseczek na obszary poddawane zabiegowi. Powinni unikać golenia lub woskowania przez kilka dni przed peelingiem.

Podobne tematy