Dieta i ćwiczenia czy zabiegi modelowania sylwetki?

Zabiegi modelowania sylwetki, takie jak endermologia to dobre rozwiązanie, kiedy dieta i ćwiczenia nie przynoszą oczekiwanych efektów. Modelowanie ciała w gabinecie kosmetologa to sposób na wzmocnienie rezultatów osiąganych podczas treningów. Jak zabieg endermologii może pomóc w osiągnięciu wymarzonej sylwetki?

Modelowanie ciała – jak to robić skutecznie?

Skuteczne modelowanie ciała wymaga przede wszystkim motywacji i chęci do zmiany nawyków na zdrowsze. Nawet jeśli zdecydujesz się na zabieg chirurgiczny, który sprawi, że Twój brzuch stanie się szczupły i napięty, nie będziesz cieszyć się efektami zbyt długo, jeśli nie wdrożysz zasad zdrowego stylu życia. Nie musisz decydować się na inwazyjne terapie, aby zyskać smuklejszą i zgrabniejszą sylwetkę, wystarczą regularne masaże, które ujędrnią skórę i pobudzą mięśnie. Reszta zależy od Ciebie – czy będziesz w stanie utrzymać i wzmocnić efekty terapii, wdrażając w życie zdrowe nawyki.

Modelowanie ciała nie jest równoznaczne z odchudzaniem. Oczywiście pierwszym krokiem jest pozbycie się nadwagi lub wyleczenie otyłości, aby przystąpić do kształtowania sylwetki po osiągnięciu optymalnej masy ciała. To najlepszy moment do rozpoczęcia serii endermologii lub innych zabiegów ujędrniających w klinice medycyny estetycznej. Profesjonalne modelowanie ciała pomoże Ci w pozbyciu się depozytów tkanki tłuszczowej, których nie udało się zlikwidować przy pomocy ćwiczeń. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych urządzeń ujędrnisz ciało, wygładzisz cellulit i perfekcyjnie wyrzeźbisz sylwetkę.

Dieta, ćwiczenia i zabiegi medycyny estetycznej – połączenie idealne

Idealne podejście do modelowania sylwetki, polecane przez specjalistów z katowickiej Kliniki Miracki, to stosowanie zrównoważonej diety, umiarkowany wysiłek fizyczny oraz regularne zabiegi medycyny estetycznej z zastosowaniem nowoczesnych, nieinwazyjnych technologii. Takie zabiegi najczęściej opierają się na intensywnym masażu całego ciała (np. endermologia), elektrostymulacji mięśni (zabieg Schwarzy) lub rozbijaniu komórek tłuszczowych (np. terapia falą uderzeniową). Skierowane są na likwidację takich niedoskonałości, jak: wiotka skóra, cellulit czy miejscowa otyłość. Utrzymanie zdrowego stylu życia jest ważne zarówno przed, w trakcie, jak i po serii zabiegów modelujących ciało.

Endermologia – regularność się opłaca

Endermologia LPG to jeden z najpopularniejszych zabiegów modelowania ciała stosowanych w gabinetach kosmetologicznych i klinikach medycyny estetycznej. Procedura polega na wykonaniu intensywnego masażu próżniowego na wybranych partiach ciała. Endermologia najczęściej obejmuje brzuch, uda i pośladki. Zabieg jest nieinwazyjny, bezbolesny i komfortowy. Jego działanie opiera się na pobudzaniu krążenia krwi i stymulacji komórek skóry. Przynosi spektakularne efekty w postaci redukcji tkanki tłuszczowej i cellulitu, jednak wymaga wykonania serii zabiegów. Pojedyncza endermologia nie ma większego sensu. Tylko regularne, systematyczne wykonywanie zabiegów w odpowiednich odstępach czasu umożliwia osiągnięcie pożądanych efektów modelowania sylwetki. Zazwyczaj zaleca się od 5 do 10 zabiegów. Co więcej, specjaliści rekomendują wykonywanie endermologii w ramach tzw. terapii skojarzonych. Masaż próżniowy łączy się z innymi, nieinwazyjnymi zabiegami medycyny estetycznej, aby osiągnąć wielowymiarowe i trwałe rezultaty.

Pojedyncza sesja trwa około 30 minut. Do zabiegu należy włożyć specjalny kostium, który umożliwia odpowiedni poślizg głowicy. Podczas zabiegu skóra przybiera kształt fali. Fałd skóry jest dokładnie rolowany we wszystkich kierunkach, dzięki czemu tkanki zostają intensywnie pobudzone. Endermologia inicjuje wiele procesów regeneracyjnych w skórze i tkance podskórnej. Przyspiesza usuwanie toksyn z organizmu. Pobudza proces lipolizy, czyli naturalnego usuwania tkanki tłuszczowej z organizmu.W razie innych pytań zachęcamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Katowicach.Podobne tematy