Co powinnaś wiedzieć przed wykonaniem peelingu chemicznego na trądzik

Jeśli rozważasz peeling chemiczny na trądzik, jest kilka rzeczy, które powinnaś wiedzieć, zanim go dostaniesz. Po pierwsze, należy znać skutki uboczne tej procedury. Należy również wiedzieć, jak ta procedura działa. Możesz znaleźć wiele recenzji w Internecie, ale możesz również przeczytać prawdziwe recenzje użytkowników na RealSelf. Możesz także przeczytać artykuły na temat najnowszych wiadomości o urodzie, a także uzyskać specjalne oferty i informacje.

Oto artykuł, który jest rezultatem naszej kreatywnej współpracy z boskiestopy.pl

Los angeles peeling chemiczny

Jeśli rozważasz peeling chemiczny, aby poprawić wygląd swojej skóry, powinieneś rozważyć opinię swojego lekarza. Wybór odpowiedniego peelingu dla Twojego typu skóry może stanowić różnicę między udanym zabiegiem a niepotrzebnym. W przypadku osób, które po raz pierwszy poddają się zabiegowi, zaleca się rozpoczęcie od lżejszego peelingu, a następnie podjęcie decyzji o tym, czy chciałabyś wykonać głębszy peeling. Jeśli tak, lekarz może zmienić głębokość kolejnych peelingów.

Peelingi chemiczne oferują wiele korzyści, w tym poprawę tekstury skóry i pozbycie się drobnych linii i zmarszczek. Mogą również zmniejszyć widoczność plam, piegów i uszkodzeń słonecznych. Choć najlepiej sprawdzają się w przypadku skóry twarzy, mogą być również pomocne w przypadku innych obszarów ciała, takich jak plecy.

Całkowite wygojenie się średniego peelingu może trwać od jednego do dwóch tygodni. Czas gojenia zależy od głębokości peelingu i stanu skóry. W przypadku osób o bardzo wrażliwej skórze, zabieg ten może spowodować uczucie ściągnięcia lub podrażnienia skóry. Jednak sam zabieg złuszczania jest bezbolesny, a następnego dnia można wrócić do swoich normalnych zajęć. Możesz być w stanie nosić makijaż od razu po zabiegu, chociaż wyniki będą zależeć od rodzaju skóry.

Peelingi chemiczne mogą wygładzić wygląd skóry, usuwając nadmiar oleju i martwych komórek skóry. Odblokowują również mieszki włosowe i poprawiają teksturę skóry. Dla uzyskania optymalnych rezultatów zaleca się wykonanie serii peelingów.

Peelingi fenolowe

Przed poddaniem się peelingowi chemicznemu należy zapoznać się z historią choroby. Powiedz swojemu lekarzowi o wszelkich lekach, operacjach i leczeniu trądziku, które stosowałaś. Zbada on Twoją skórę i zaleci rodzaj peelingu, który będzie dla Ciebie najlepszy. Lekarz określi również, czy jesteś dobrym kandydatem do wykonania peelingu chemicznego na podstawie Twoich cech fizycznych. Należy również omówić z lekarzem swoje oczekiwania i motywy poddania się zabiegowi. Ważne jest zrozumienie ryzyka związanego z zabiegiem i sposobów jego minimalizacji.

Jedną z obaw dotyczących peelingów chemicznych jest możliwość powstania blizn. Chociaż rzadko, blizny mogą wystąpić w niektórych obszarach twarzy i ciała. Jednak są one zazwyczaj uleczalne przy pomocy odpowiednich leków. Niektóre osoby mogą być bardziej podatne na powstawanie keloidów po poddaniu się zabiegowi peelingu chemicznego. Jeśli masz ognisko opryszczki, powiedz o tym dermatologowi przed poddaniem się peelingowi chemicznemu. Lekarz może przepisać leki, które zminimalizują ryzyko ponownego pojawienia się opryszczki.

Chociaż powierzchowne peelingi są uważane za bezpieczne dla prawie wszystkich typów skóry, osoby o ciemniejszej karnacji powinny skonsultować się ze swoim dermatologiem, aby dowiedzieć się więcej na temat związanego z nimi ryzyka. Powinny być również świadome ryzyka wystąpienia przebarwień pozapalnych. Ponieważ ciemniejsza skóra jest bardziej wrażliwa na działanie niektórych środków chemicznych, dermatolog może zalecić mniej agresywny peeling. Inne czynniki, które mogą zwiększyć ryzyko wystąpienia przebarwień pozapalnych to rodzaj przyjmowanych leków lub historia blizn. Ponadto, powinnaś zadbać o to, aby podczas procesu gojenia nie przebywać na słońcu.

Przed poddaniem się peelingowi chemicznemu należy unikać stosowania retinoidów oraz doustnych antybiotyków lub leków przeciwwirusowych. Należy również unikać golenia twarzy na 24 godziny przed zabiegiem. Ponadto nie należy stosować maseczek do twarzy na obszarze, który planujemy poddać peelingowi chemicznemu. Należy również zaplanować dojazd do domu po zabiegu. Pamiętaj, że peelingi chemiczne mogą być bolesne.

LA

Przed poddaniem się peelingowi chemicznemu, należy przejrzeć swoją historię medyczną i powiedzieć lekarzowi o wszelkich lekach, które możesz przyjmować. Ponadto powiedz, czy masz jakieś blizny lub zdjęcia rentgenowskie twarzy. Lekarz oceni Twoją skórę i zaleci peeling odpowiedni dla Twojego stanu. Powinnaś również jasno określić swoje oczekiwania i omówić z lekarzem swoje motywacje. Pomoże mu to w określeniu najlepszego dla Ciebie peelingu chemicznego.

Peelingi chemiczne są skuteczne w przypadku różnych chorób skóry, choć istnieje kilka zagrożeń. Peelingi chemiczne mogą powodować blizny w niektórych obszarach twarzy, a niektóre osoby są bardziej podatne na ich powstawanie. Blizny te są jednak zazwyczaj tymczasowe i możliwe do wyleczenia. Nie powinnaś jednak poddawać się peelingowi chemicznemu, jeśli masz opryszczkę lub zimnicę. W takich przypadkach należy powiedzieć dermatologowi o wszelkich przebytych dolegliwościach i poprosić o leki zapobiegające nawrotom.

Niektóre z zagrożeń związanych z peelingiem chemicznym obejmują ścieńczenie skóry, stan zapalny, ból i powstawanie pęcherzy. U niektórych osób może wystąpić hiperpigmentacja po peelingu chemicznym, co jest częstsze u osób o ciemniejszej karnacji. Należy unikać zbyt częstego powtarzania zabiegu. Może on również powodować zaczerwienienie i zmianę tekstury skóry.

Peelingi chemiczne są bezpieczne i skuteczne w leczeniu trądziku pospolitego o łagodnym lub umiarkowanym nasileniu. Jednak osoby o ciemnej karnacji powinny zasięgnąć porady dermatologa przed poddaniem się temu zabiegowi. U ciemniejszych pacjentów może wystąpić przebarwienie pozapalne, a dermatolog może zalecić mniej agresywne leczenie, jeśli w przeszłości występowały u nich blizny potrądzikowe. Należy również skonsultować się z dermatologiem, jeśli przyjmujesz jakiekolwiek leki, które sprawiają, że Twoja skóra jest bardziej wrażliwa na słońce.

Skutki uboczne peelingu chemicznego

Przed poddaniem się peelingowi chemicznemu powinnaś poznać potencjalne skutki uboczne. Jeśli obecnie przyjmujesz leki na receptę na trądzik lub inny problem, powinnaś zasięgnąć zgody lekarza. Jeśli poddajesz się średniemu lub głębokiemu peelingowi, może być konieczne zaprzestanie przyjmowania tego leku lub przyjęcie środka uspokajającego lub przeciwbólowego. Ponadto, należy unikać nakładania maseczek na twarz na obszar poddany zabiegowi przez co najmniej 24 godziny. Należy również codziennie stosować krem z filtrem przeciwsłonecznym. Wybierz niekomedogenny filtr przeciwsłoneczny, który nie będzie zatykał porów.

Istnieje kilka rodzajów peelingów chemicznych. Najłagodniejsze i najczęściej stosowane są peelingi glikolowe, które wykorzystują alfa-hydroksykwasy do poprawy struktury uszkodzonej przez słońce lub szorstkiej skóry. Najprostsze peelingi są dostępne bez recepty i zawierają od trzech do pięciu procent kwasu glikolowego, natomiast najbardziej intensywne zawierają 50-80% kwasu glikolowego. Peelingi chemiczne mogą powodować skutki uboczne, ale są one niewielkie i szybko ustępują.

Peelingi chemiczne są generalnie bezpieczne dla osób o każdym typie skóry, ale osoby o ciemniejszej karnacji są bardziej narażone na wystąpienie przebarwień pozapalnych. Dlatego też dermatolog może zalecić mniej agresywną procedurę dla osób o ciemniejszej skórze. Powinnaś również poinformować swojego dermatologa, jeśli masz historię nieprawidłowego bliznowacenia skóry lub dodatkowego zabarwieni
a na bliznach. Jeśli obawiasz się o zdolność skóry do gojenia się po peelingu chemicznym, lekarz może przepisać Ci lek zapobiegający rozwojowi zimnej rany.

Najczęstszym efektem ubocznym peelingu chemicznego jest zaczerwienienie. Im silniejszy peeling, tym większe zaczerwienienie. Zaczerwienienie to może utrzymywać się przez kilka dni lub dłużej, a dotknięty nim obszar może być opuchnięty lub podrażniony. Możesz również spodziewać się, że Twoja skóra stanie się ciemniejsza lub jaśniejsza niż zwykle po głębokim peelingu chemicznym.

Koszt peelingu chemicznego

Koszt peelingu chemicznego w leczeniu trądziku zależy od rodzaju wykonanego peelingu i jego intensywności. Bardziej agresywne peelingi zwykle kosztują więcej niż ich łagodniejsze odpowiedniki. Czas odzyskiwania procedury będzie również zależeć od rodzaju stosowanego peelingu chemicznego. Rekonwalescencja może obejmować recepty, odzież regeneracyjną i wizyty kontrolne.

Peelingi chemiczne zazwyczaj wykorzystują roztwór chemiczny do leczenia zewnętrznych warstw skóry. Istnieją trzy rodzaje peelingów chemicznych: powierzchowny, średni i głęboki. Powierzchowny peeling jest najmniej inwazyjny i kosztuje od 1000 do 3000 dolarów, natomiast średni peeling może kosztować nawet 6000 dolarów, w zależności od zakresu zabiegu. Cena może obejmować znieczulenie i leki na receptę, a także opłaty za obiekt.

Głęboki peeling polega na całkowitym przeniknięciu do środkowej warstwy skóry w celu usunięcia uszkodzonych komórek. Często wykorzystuje się w tym celu fenol lub kwas trójchlorooctowy. Ponieważ peelingi chemiczne są uznawane za zabiegi estetyczne, ubezpieczenie zazwyczaj nie pokrywa ich pełnego kosztu. Jednak wstępna wizyta konsultacyjna może być często pokryta.

W zależności od rodzaju peelingu chemicznego, który chcesz, możesz potrzebować więcej niż jednej sesji. Koszt peelingu chemicznego dla trądziku może również zależeć od tego, czy chcesz uzyskać najlżejsze lub najgłębsze skórki. Niektórzy dostawcy oferują również sezonowe zniżki i oferty specjalne. Sprawdź online dla ofert i kuponów na zabiegi kosmetyczne. Pamiętaj, aby wybrać renomowanego dostawcy, ponieważ nie wszystkie z nich korzystają z kuponów i stron internetowych transakcji.

Peeling chemiczny do leczenia trądziku może kosztować 500 dolarów lub więcej, w zależności od siły użytej substancji chemicznej. Jednak cena różni się w zależności od regionu i lekarza wykonującego zabieg. Na przykład, lekki peeling chemiczny wykonany przez dermatologa z certyfikatem zarządu może kosztować około 600 dolarów. Możesz również zdecydować się na spa, które nie zatrudniają lekarza do wykonywania peelingu. Jednak technicy spa często mają mniejsze doświadczenie w leczeniu różnych typów skóry i zwiększa się ryzyko wystąpienia niepożądanych skutków ubocznych.

Podobne tematy