Czy depilacja laserowa jest tego warta?

Epilacja laserowa działa poprzez wykorzystanie ciepła i światła do stymulacji melanocytów, komórek odpowiedzialnych za produkcję pigmentu w skórze. Ponieważ terapia laserowa powoduje większy kontrast między kolorem włosów a kolorem skóry, może być bardziej skutecznym zabiegiem usuwania włosów. Jednak terapia laserowa wiąże się z pewnym ryzykiem.

Unikanie ekspozycji na słońce przed depilacją laserową

Aby zabieg depilacji laserowej był skuteczny, należy unikać ekspozycji na światło słoneczne przez co najmniej dwa tygodnie przed wizytą. Ekspozycja na światło słoneczne może spowodować hiperpigmentację i inne problemy. Jest to nawet prawdziwe, jeśli Twoja skóra jest opalona – ten element tekstu jest efektem pracy twórczej ekipy portalu beautically.pl. Może to sprawić, że zabieg usuwania włosów będzie mniej skuteczny lub nawet doprowadzić do uszkodzenia skóry.

Unikanie ekspozycji na słońce przed depilacją laserową może sprawić, że zabieg będzie działał lepiej i zajmie mniej czasu. Również neutralny odcień skóry leży w długoterminowym interesie. Chociaż może Ci się wydawać, że po zabiegu Twoja skóra jest bardziej wrażliwa, jest ona nadal bardzo delikatna i goi się po kontrolowanych urazach spowodowanych mikrowiązkami lasera. Może być zaczerwieniona, tkliwa lub obrzęknięta.

Jeśli jesteś nowym klientem, ważne jest, aby unikać długotrwałej ekspozycji na słońce. Dodatkowe ciepło zabiegów laserowych może uszkodzić uszkodzoną przez słońce skórę. Aby temu zapobiec, należy stosować blokadę przeciwsłoneczną lub używać kremu z filtrem przed ekspozycją na słońce. Zaleca się unikanie ekspozycji na słońce przez co najmniej dwa tygodnie przed zabiegiem.

Unikanie stosowania produktów do usuwania włosów w dniu wizyty

W dniu wizyty należy unikać stosowania produktów do usuwania włosów, aby nie spowodować wzrostu włosów lub uniemożliwić dostęp lasera. Dotyczy to zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Kremy do usuwania włosów są bezpieczne w użyciu, ale mogą również powodować przebarwienia skóry. W dniu zabiegu laserowego należy również unikać stosowania dezodorantów lub balsamów. Oba produkty mogą zablokować dostęp do mieszków włosowych. Jeśli to możliwe, należy również zaprzestać przyjmowania jakichkolwiek leków rozrzedzających krew. Ponadto, zaleca się golenie na dzień przed zabiegiem laserowym. Pomoże to usunąć włosy zarówno z powierzchni, jak i z trzonu włosa pod skórą.

Po wizycie w gabinecie depilacji laserowej należy unikać nakładania makijażu i dezodorantu. Te produkty kosmetyczne są bardzo ostre i mogą powodować podrażnienia skóry. Po użyciu dezodorantu upewnij się, że umyłeś twarz i dokładnie spłukałeś. W ten sposób zminimalizujesz ryzyko wystąpienia przebarwień, oparzeń lub podrażnień.

Unikanie innych metod usuwania włosów przed epilacją laserową

Zanim poddasz się epilacji laserowej, powinnaś unikać stosowania jakichkolwiek innych metod usuwania włosów, w tym golenia i elektrolizy. Metody te uszkadzają mieszki włosowe i sprawiają, że laser jest mniej skuteczny. Golenie zmniejsza również szanse na oparzenia. Po goleniu, można zastosować over-the-counter krem znieczulający do skóry jedną godzinę przed zabiegiem. Należy również unikać ekspozycji na słońce przez co najmniej sześć tygodni przed zabiegiem.

Laserowe usuwanie włosów celuje w mieszek włosowy u jego podstawy, spowalniając i ostatecznie zatrzymując jego wzrost. Ponadto, zabieg laserowy jest bezbolesny. Zazwyczaj odczuwa się to jak trzaskanie gumką o skórę, ale jest to o wiele bardziej komfortowe niż woskowanie lub wyrywanie włosów. Dodatkowo, depilacja laserowa obejmuje duże obszary jednocześnie i jest stosunkowo szybka.

Ważne jest, aby pamiętać, że należy unikać stosowania produktów przeciwstarzeniowych i pielęgnacyjnych zawierających kwas salicylowy przed poddaniem się depilacji laserowej. Dzieje się tak dlatego, że produkty te zawierają substancję, która uszkadza mieszek włosowy wewnątrz skóry. To sprawia, że trudniej jest mieszkowi włosowemu produkować włosy w przyszłości.

Koszt depilacji laserowej

Koszt depilacji laserowej różni się w zależności od liczby wymaganych sesji. Większość pacjentów wymaga od czterech do ośmiu zabiegów. Liczba sesji będzie również zależeć od rodzaju i koloru włosów. Jeśli masz ciemne włosy, będzie to wymagało mniej zabiegów, podczas gdy jaśniejsze włosy będą wymagały więcej. Sesje trwają zazwyczaj około 60 minut.

Koszt depilacji laserowej różni się w zależności od obszaru, w którym mieszkasz. Jeśli mieszkasz w mieście o wysokich kosztach, powinieneś spodziewać się, że zapłacisz więcej. Na szczęście wiele ośrodków chirurgii kosmetycznej oferuje finansowanie i wygodne plany płatności. Istnieje również wiele zniżek dla wielu zabiegów lub wielu obszarów ciała.

Koszt depilacji laserowej będzie się różnić, więc ważne jest, aby rozejrzeć się. Możesz znaleźć zniżki porównując ceny online i odwiedzając kilka ośrodków depilacji laserowej. Niektórzy dostawcy oferują pakiety połączone, które mogą zmniejszyć koszt leczenia depilacji laserowej. Upewnij się, że znajdziesz doświadczonego dostawcę z odpowiednim doświadczeniem do leczenia skóry. Wyszkolony technik może zminimalizować wszelkie ryzyko, zwłaszcza jeśli masz ciemną skórę.

Podobne tematy