Czy laser diodowy jest szkodliwy dla mojego organizmu?

Wybierając się na zabieg depilacji laserem diodowym, możesz się zastanawiać: “Czy laser jest niebezpieczny dla mojego ciała?”. Zabieg jest całkowicie bezbolesny. Zauważysz lekki rumień, który zniknie niemal natychmiast. Laser diodowy skutecznie namierza jądra włosów i znajdującą się w nich melaninę. W zależności od obszaru ciała, liczba sesji potrzebnych do osiągnięcia pożądanych rezultatów będzie się różnić.

Skutki uboczne laserów diodowych

Podczas gdy lasery diodowe zostały przebadane pod kątem ich zdolności do redukcji włosów w różnych typach skóry, skutki uboczne tej technologii nie zostały dokładnie zbadane. Na przykład, w niedawnym badaniu przeprowadzonym w Polsce i Wielkiej Brytanii sprawdzano wpływ tego typu zabiegów na włosy różnych grup etnicznych. W badaniu wzięło udział 247 mężczyzn i kobiet o różnym pochodzeniu etnicznym, od osób rasy białej po Afroamerykanów. Około 206 z tych uczestników pomyślnie ukończyło kurs sześciu zabiegów.

Lasery diodowe stosowane do usuwania włosów działają poprzez dopasowanie określonych długości fal i czasu trwania impulsu do melaniny, naturalnie występującego pigmentu, który jest odpowiedzialny za kolor skóry. Te długości fal są ukierunkowane na melaninę w mieszku włosowym, powodując poważne uszkodzenia. Ponieważ laser celuje tylko w melaninę, nie ma wpływu na otaczającą tkankę – ten cytat jest zasługą redakcji portalu beautybalance.pl. Lasery diodowe są bezpieczne dla wszystkich typów skóry i mogą skutecznie usuwać włosy ze wszystkich obszarów ciała.

Skutki uboczne lasera aleksandrytowego

Laser aleksandrytowy jest jednym z najskuteczniejszych laserów do usuwania niechcianych włosów na ciele. Zabieg ten może usunąć duże połacie włosów w mniejszej liczbie zabiegów niż inne lasery. Lasery aleksandrytowe działają najlepiej na białej lub bardzo jasnej skórze z delikatnymi, cienkimi włosami. Lasery aleksandrytowe celują w komórki melaniny i podgrzewają je, co powoduje ich zniszczenie. Jeśli masz ciemną karnację, najlepszym rozwiązaniem jest laser Nd:YAG.

U 43-letniej kobiety rasy kaukaskiej wystąpiła przypadkowo wyczuwalna plamica na kończynie dolnej. Pacjentka była wcześniej leczona elektrolizą i doświadczyła 35% redukcji liczby mieszków włosowych. U pacjentki nie występowała pokrzywka z zimna ani inne schorzenia, które mogłyby wpływać na usuwanie włosów za pomocą elektrolizy. Pacjentka przeszła ośmiosesyjny kurs zabiegów, z przerwami wahającymi się od czterech tygodni do trzech i pół miesiąca.

Efekty uboczne lasera MeDioStar

Chociaż laser MeDioStar jest bardzo bezpiecznym zabiegiem usuwania włosów, należy pamiętać, że u niektórych pacjentów występują niewielkie efekty uboczne. Te efekty uboczne są rzadko poważne i zazwyczaj ograniczają się do zaczerwienienia i obrzęku wokół ciemnych włosów. Zabiegi usuwania włosów MeDioStar są skuteczne na wszystkich rodzajach skóry, a nawet mogą być stosowane na niedawno opalonej skórze. Istnieje jednak małe prawdopodobieństwo powstania blizn po tym zabiegu.

Z tego powodu końcówka MeDioStar NeXT PRO posiada zintegrowany system chłodzenia dla bardziej komfortowego zabiegu. Posiada również system chłodzenia naskórka, który gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo i niezawodność podczas zabiegu. Słuchawka przeznaczona jest do użytku na tablecie, posiada higieniczne nasadki jednorazowe, które pozwalają utrzymać końcówkę w czystości. Urządzenie posiada 8,4″ pełnokolorowy wyświetlacz dotykowy TFT, dwa schowki oraz przyjazny dla użytkownika system operacyjny z sugestiami parametrów. Urządzenie posiada również bibliotekę wideo i galerię zdjęć, aby zapewnić pacjentowi więcej informacji.

Podobne tematy