Epilacja laserem diodowym Vs IPL do usuwania włosów

Jeśli myślisz o poddaniu się zabiegowi usuwania włosów, być może zastanawiasz się, czy zdecydować się na epilację IPL czy laserem diodowym. Podczas gdy te dwie metody są podobne w niektórych aspektach, lasery diodowe są bezpieczniejsze, bardziej elastyczne i dają mniej efektów ubocznych. W tym artykule omówimy oba rodzaje laserów i to, czym każdy z nich różni się od siebie.

Prezentowany artykuł jest dowodem owocnej współpracy z beautysource.pl

Lasery diodowe są bardziej skuteczne niż IPL

W procesie usuwania włosów lasery diodowe są bardziej skuteczne niż IPL i inne popularne metody. Są bezpieczniejsze i szybsze niż inne metody, są bezpieczne dla wszystkich typów skóry. Lasery diodowe mają jednak pewne wady, które sprawiają, że są gorsze od IPL.

Urządzenie IPL jest popularną metodą usuwania włosów, ale nie jest skuteczne w przypadku osób o ciemnej skórze. Laser diodowy jest doskonałym wyborem dla skóry indyjskiej, podczas gdy lasery IPL mogą nie być skuteczne dla osób o ciemnej skórze. Z tego powodu ważne jest, aby wybrać odpowiednie urządzenie dla swojej skóry etnicznej. Należy również wybrać odpowiednie ustawienia dla swojego rodzaju skóry, koloru włosów i grubości. Przed wyborem zabiegu laserowego, należy uzyskać kompletny work up, aby wykluczyć wszelkie podstawowe problemy medyczne.

Chociaż technologia IPL jest bardziej przystępną opcją, ma ona wiele ograniczeń. Na przykład, laser IPL ma ograniczoną moc i możliwości chłodzenia, i może powodować dyskomfort. W porównaniu z technologią lasera diodowego może być również mniej bolesna i bardziej trwała. Najpotężniejszym na świecie laserem diodowym do usuwania włosów jest laser Primelase, który może leczyć całą nogę w ciągu zaledwie 15 minut. Jego krótki czas trwania impulsu pozwala na większą skuteczność w przypadku grubszych i jaśniejszych włosów niż IPL. Laser ten jest również bezpieczny w użyciu i daje trwałe rezultaty.

Ogólnie rzecz biorąc, lasery diodowe są mniej bolesne niż IPL, ale nadal ważne jest, aby wybrać dermatologa z doświadczeniem. Na przykład dr Roy Geronemus w Nowym Jorku posiada ponad 50 różnych laserów i preferuje używanie laserów aleksandrytowych do usuwania włosów.

W jednym z badań stwierdzono, że lasery diodowe są bardziej skuteczne niż IPL w redukcji włosów w dłuższej perspektywie. Jednak były one również związane z większym bólem i skutkami ubocznymi. Lasery diodowe są znacznie bardziej złożone niż IPL i przeprowadzono jedynie ograniczone badania porównujące te dwa rodzaje laserów. Potrzebne są kontrolowane badania, aby uzyskać jaśniejszy obraz skuteczności każdej z metod.

Chociaż oba lasery są skuteczne w usuwaniu włosów, wymagają wykwalifikowanych techników. IPL wytwarza szereg kolorów i długości fal. Ta rozproszona energia celuje w melaninę znajdującą się w mieszku włosowym. Wyłącza również mieszek włosowy, co zmniejsza prawdopodobieństwo jego odrastania.

Są bezpieczniejsze

Depilacja laserem diodowym jest bezpieczniejszą alternatywą dla tradycyjnej depilacji laserowej z wielu powodów. Przede wszystkim wykorzystuje krótszą długość fali około 755 nm, co jest lepsze dla jasnych i białych odcieni skóry. Kolejną zaletą tego typu lasera jest jego większa zdolność penetracji, co jest szczególnie przydatne w przypadku dużych obszarów skóry. Wreszcie, generator wysokiego poziomu zapewnia potężną energię i dłuższy czas pracy.

Zarówno lasery aleksandrytowe, jak i diodowe są skuteczne w usuwaniu włosów. Lasery diodowe są bezpieczniejsze niż lasery aleksandrytowe dla jasnych i ciemnych odcieni skóry, a także mogą być stosowane na skórze z ciemniejszą pigmentacją. Lasery diodowe są również bardziej skuteczne w przypadku grubszych włosów, w tym włosów łonowych. Ale lasery aleksandrytowe mogą być również stosowane na ciemnej skórze. Ostatecznie, bezpieczeństwo depilacji laserem diodowym zależy od osobistych preferencji.

Depilacja laserem diodowym jest bezbolesna, z zaledwie kilkoma niewielkimi efektami ubocznymi. Chociaż po zabiegu występuje pewne łagodne zaczerwienienie i podrażnienie skóry, szybko znika. Procedura ta nie wymaga również żadnych przestojów. Możesz nawet wrócić do pracy i pływania tego samego dnia. Należy jednak pamiętać o tym, aby unikać ekspozycji na słońce w miejscu poddanym zabiegowi i stosować krem z filtrem podczas przebywania na słońcu.

Podczas gdy lasery Nd-YAG i aleksandrytowy są bezpieczne dla skóry z ciemniejszym pigmentem, laser diodowy jest bezpieczniejszy dla ciemniejszych odcieni skóry. Badanie przeprowadzone na 150 pacjentach wykazało, że 86% osób leczonych laserem Nd-YAG nie doświadczyło żadnych komplikacji po zabiegu. U pozostałych pojawiły się przebarwienia, które jednak z czasem zniknęły.

Pacjenci rasy mieszanej na ogół nie odczuwają negatywnych skutków depilacji laserem diodowym, ale niektóre osoby mogą być bardziej wrażliwe na ten zabieg niż inne. Należy pamiętać, że ustawienia powinny być dostosowane do indywidualnego odcienia skóry i pochodzenia etnicznego każdego pacjenta. Jeśli obawiasz się o swoje bezpieczeństwo, powinieneś skonsultować się z lekarzem i omówić swoje opcje.

Epilacja laserem diodowym jest bezpieczniejsza niż IPL. Ta metoda usuwania włosów jest szybka i skuteczna dla wszystkich typów skóry. Lasery diodowe zmniejszają również ryzyko wystąpienia hipopigmentacji. Energia świetlna jest pochłaniana przez melaninę mieszków włosowych.

Są bardziej elastyczne

Główną zaletą epilacji laserem diodowym jest jej elastyczność. Laser można dostosować tak, aby wykorzystywał różne długości fal. Dzięki temu jest to wszechstronny laser do usuwania włosów. Urządzenie jest znacznie bardziej przenośne i ma mniejszą powierzchnię niż inne lasery. Długość fali, 810nm, jest specyficzna dla melaniny w łodydze włosa. Pomaga to zniszczyć cebulkę włosa dla trwałego zmniejszenia wzrostu włosów. Kolejną zaletą jest niski koszt inwestycyjny.

Laser diodowy Asclepion MeDioStar(r) jest w stanie wytwarzać krótkie impulsy o wysokiej częstotliwości. Posiada również intuicyjny interfejs użytkownika i 10,1-calowy ekran dotykowy LCD. Ze względu na swoją elastyczną konstrukcję, może być stosowany na różnych typach skóry i kolorach włosów. Nadaje się również do stosowania w salonach kosmetycznych i w domu.

A Laser diodowy jest w stanie usunąć niechciane włosy z każdej części ciała. Jest skuteczny na wszystkich typach skóry, z wyjątkiem typu skóry VI. Ma on również dłuższą długość fali, która pozwala mu wnikać głębiej w warstwę skóry. Dzięki temu osoby o ciemniejszej karnacji uzyskują lepsze rezultaty.

A Laser diodowy jest elastyczny. Można go stosować na wrażliwych obszarach, takich jak twarz, plecy czy klatka piersiowa. Urządzenie Diode Laser jest bardzo wszechstronne i jest bardziej przystępne niż inne urządzenia do depilacji laserowej. Jego elastyczność pozwala na bardziej efektywne usuwanie włosów. W rezultacie można leczyć więcej osób w jednym czasie.

System LightSheer(tm) Diode Laser to zaawansowany system depilacji laserowej. Jest delikatny, szybki i zapewnia długotrwałe rezultaty. Rękojeść urządzenia zapewnia pacjentom ciągłe chłodzenie podczas zabiegu i umożliwia leczenie większych obszarów podczas jednej wizyty.

Laser DioStar to najnowocześniejszy laser diodowy o zoptymalizowanej kombinacji długości fal 810/940 nm. Technologia ta pozwala na bezpieczne leczenie wszystkich typów skóry. Posiada wiodący w branży rozmiar plamki wynoszący 10 cm2. Czas zabiegu jest szybszy, a głębokość penetracji większa.

Powodują mniej skutków ubocznych niż IPL

Różnica między depilacją IPL a depilacją laserem diodowym polega na długości fali stosowanego światła. IPL wykorzystuje ksenonową szerokopasmową lampę błyskową do wytworzenia
wiązki niespójnego światła, które może wzbudzić więcej niż jeden chromofor. Z kolei lasery diodowe wykorzystują laser diodowy. Te dwa rodzaje depilacji dają podobne rezultaty, ale różnią się skutkami ubocznymi, które wywołują.

Lasery diodowe są bardziej skuteczne w usuwaniu włosów niż IPL. Celują one w melaninę w mieszkach włosowych i niszczą korzeń, nie powodując żadnych uszkodzeń otaczającej skóry. Lasery są przeznaczone do trwałego usuwania włosów w ciągu kilku zabiegów. W przeciwieństwie do nich, golenie, woskowanie i wyrywanie włosów to tylko tymczasowe rozwiązania dla małych obszarów. Mogą być również bolesne i pracochłonne.

Chociaż IPL może usunąć niechciane owłosienie na ciele, może nie być odpowiedni dla każdego pacjenta. Na przykład, IPL nie jest zalecany dla osób o ciemnej skórze. Depilacja laserem diodowym może być wykonywana u osób o ciemniejszej skórze. Procedura trwa od sześciu do 12 sesji, a większość pacjentów doświadcza minimalnych skutków ubocznych.

Chociaż obie metody mają swoje zalety, istnieje kilka korzyści z depilacji laserem diodowym. Pojedyncza długość fali lasera podgrzewa melaninę, co z kolei niszczy korzeń włosa i odcina przepływ krwi do mieszka. Ponadto, wysokiej jakości maszyny do depilacji laserem diodowym wykorzystują chłodzenie kontaktowe, które utrzymuje powierzchnię skóry w chłodzie i komforcie podczas zabiegu.

Lasery diodowe w kilku badaniach zmniejszyły gęstość i grubość włosów. Jest bezpieczny dla pacjentów z typem Fitzpatricka I lub V. Jest również bardziej skuteczny dla pacjentów o ciemniejszej skórze. I w przeciwieństwie do IPL, nie powoduje oparzeń ani pęcherzy.

Podobne tematy