Peeling chemiczny na rozszerzone pory – mity i plotki

Zanim zdecydujesz się na peeling chemiczny, powinnaś zrozumieć ryzyko i korzyści wynikające z zabiegu. Wiele mitów i plotek otacza ten zabieg kosmetyczny. W tym artykule omówimy mity dotyczące peelingu Drunk Elephant, powszechne głębokości peelingów chemicznych oraz czas rekonwalescencji wymagany po peelingu.

Mity na temat peelingu chemicznego na rozszerzone pory

Jeśli jesteś zainteresowana wykonaniem peelingu chemicznego w celu zmniejszenia rozmiaru rozszerzonych porów, możesz zastanawiać się, czy jest on bezpieczny i skuteczny. Proces ten polega na zastosowaniu kombinacji kwasów zaprojektowanych przez chemika. Te aktywne kwasy są naturalne, takie jak kwas glikolowy, który pochodzi z trzciny cukrowej. Możesz również spróbować kwasu mlekowego, który pochodzi z kwaśnego mleka, lub kwasu salicylowego, który pochodzi z wintergreen. Kwasy te są całkowicie bezpieczne w użyciu, gdy są wykonywane przez wyszkolonego profesjonalistę.

Niektórzy ludzie myślą, że peeling chemiczny może zmniejszyć pory, ale to nieprawda – sekcja ta została zaczerpnięta od specjalistów strony salonoceanurody.pl. Podczas gdy zabieg może tymczasowo zmniejszyć rozmiar powiększonych porów, nie jest to trwałe. Według Linda C. Honet, MD, peelingi chemiczne nie są trwałe. Jedynym prawdziwym sposobem, aby wiedzieć, czy peeling chemiczny będzie miał pozytywny wpływ na Twoje powiększone pory, jest sprawdzenie swojej skóry za pomocą 10-krotnego lustra. Jeśli czujesz się niekomfortowo przebywając w otoczeniu innych ludzi, możesz mieć problem ze swoimi porami.

Kolejnym powszechnym błędnym przekonaniem na temat peelingów chemicznych jest to, że pozostawią Cię one zaczerwienioną i obolałą. Choć może to być prawdą w przypadku niektórych osób, peelingi chemiczne mogą pozostawić skórę jaśniejszą i gładszą niż wcześniej. Co więcej, mogą one również sprawić, że skóra będzie wyglądała na bardziej wyrównaną i napiętą. Poza usunięciem rozszerzonych porów, peelingi chemiczne mogą również zmniejszyć drobne zmarszczki i piegi.

Czas rekonwalescencji po peelingu chemicznym zależy od siły peelingu chemicznego i jego rodzaju. Popularne peelingi alfa-hydroksylowe i glikolowe wymagają stosunkowo krótkiego okresu rekonwalescencji. Należy unikać złuszczania naskórka i chodzenia na siłownię przez co najmniej 48 godzin po zabiegu. Dodatkowo należy pić dużo wody, aby zapobiec wrażliwości skóry i zapewnić jak najlepsze efekty.

Istnieje kilka rodzajów peelingów chemicznych i różne rozwiązania chemiczne mogą być stosowane do leczenia różnych typów skóry. Aby wybrać właściwy, należy najpierw skonsultować się z dermatologiem, który ma doświadczenie w stosowaniu peelingów chemicznych. Następnie upewnij się, że postępujesz zgodnie z instrukcjami dotyczącymi pielęgnacji po zabiegu, aby nie skończyć z oszronioną skórą.

Mity na temat peelingu chemicznego Drunk Elephant

Jeśli rozważasz peeling chemiczny Drunk Elephant dla powiększonej skóry, istnieje kilka mitów, o których należy wiedzieć. Nazwa tej marki pochodzi od tego, że słonie uwielbiają owoce Marula, które powodują fermentację w ich żołądkach. Firma wykorzystuje w swoich produktach olej marula, a także wspierają Międzynarodową Fundację Słoni. Firma skupia się również na stosowaniu naturalnych i syntetycznych składników.

Drunk Elephant Skincare ma duży wybór produktów, w tym środki czyszczące, nawilżające i filtry przeciwsłoneczne. Ich produkty nadają się również do włosów i ciała, a także są cruelty-free i wegańskie. Produkty nie są tanie, ale wyniki są warte swojej ceny.

Jednym z najlepszych aspektów produktów Drunk Elephant są ich składniki. Zawierają one wysokie stężenie oleju marula, który jest jednonienasyconym kwasem tłuszczowym. Olej marula ma również wysoką zdolność antyoksydacyjną i jest bezpieczny do stosowania na każdym rodzaju skóry.

Niektóre typy skóry nie są kompatybilne z zabiegami opartymi na kwasach. Niektóre osoby mają wrażliwą skórę i powinny unikać peelingu chemicznego Drunk Elephant na rozszerzone pory. Jeśli jesteś wrażliwy na zabieg, możesz spróbować łagodniejszej wersji, takiej jak The Ordinary Peeling Solution. Zawiera on tylko 2% beta hydroksykwasu i 30% AHA. Kwasy te działają razem, aby odblokować pory i zmniejszyć drobne zmarszczki.

Peeling chemiczny był kiedyś zarezerwowany dla dermatologów, a pacjent musiał ukrywać swoją twarz przez tydzień. Następnie pacjent musiał czekać na efekt działania peelingu, zanim jego skóra mogła zostać odsłonięta. Ten zabieg nie jest już taki sam. Teraz Drunk Elephant rozszerzył swoją linię produktów o wysokiej jakości serum. Jego formuła zawiera ekstrakty z owoców maliny, polifenole oraz 12-procentową mieszankę AHA.

Wspólne głębokości peelingów chemicznych

Peelingi chemiczne na rozszerzone pory różnią się głębokością. Intensywność peelingu zależy od rodzaju skóry pacjenta i składników zawartych w peelingu chemicznym. Typowy peeling chemiczny zawiera mieszaninę fenolu, oleju krotonowego, oliwy z oliwek i gliceryny. Ważne jest, aby omówić głębokość peelingu z lekarzem.

Najlżejszy peeling chemiczny może powodować lekkie zaczerwienienie. Na obszar poddany zabiegowi należy nałożyć maść ochronną. Reakcja ta ustępuje w ciągu kilku godzin. Średnio głęboki peeling chemiczny spowoduje lekkie do umiarkowanego zaczerwienienie i powstanie skorupy. Obszary poddane zabiegowi mogą być jaśniejsze lub ciemniejsze niż normalnie przez okres do 7 dni. Ponadto u niektórych pacjentów występuje obrzęk powiek lub pieczenie.

Peeling średniej głębokości zawiera TCA, silny środek chemiczny, który penetruje górne warstwy skóry. Ten rodzaj peelingu chemicznego jest zwykle bolesny i może powodować zaczerwienienie i skorupę przez okres do tygodnia. Może on jednak poprawić strukturę skóry i zmniejszyć rogowacenie aktyniczne, piegi i linie mimiczne. Peelingi TCA mogą również powodować pigmentację pozapalną i blizny.

Peelingi chemiczne mogą powodować hiperpigmentację lub hipopigmentację. Ta druga występuje po głębszym peelingu i jest częstsza u osób o brązowej lub czarnej skórze. U niektórych osób może dojść nawet do trwałej zmiany koloru skóry. Istnieje również ryzyko rozwoju infekcji bakteryjnej, grzybiczej lub wirusowej po wykonaniu peelingu chemicznego. Przed poddaniem się peelingowi chemicznemu należy również skonsultować się z lekarzem, ponieważ u niektórych pacjentów po zabiegu może wystąpić ognisko opryszczki zwykłej.

Średni peeling chemiczny zwykle nie wymaga roztworów neutralizujących. Jednak ten rodzaj peelingu chemicznego może nadal powodować pewne pieczenie. Lekarz poda Ci płyny przez kroplówkę i będzie monitorował tętno przez cały czas trwania zabiegu. Roztwór chemiczny jest nakładany na dotknięty obszar skóry, a całkowite złuszczenie skóry zajmie około 30 minut. Z kolei głębsze peelingi chemiczne mogą trwać do 90 minut.

Peelingi chemiczne mogą być skutecznym rozwiązaniem problemu rozszerzonych porów. Są niedrogie i dają znaczące rezultaty. Są bezpieczne, jeśli są wykonywane prawidłowo. Mogą być wykonywane na wielu różnych rodzajach skóry i w różnych warunkach. Dermatolog może wykonywać peelingi chemiczne na różnych obszarach ciała, aby osiągnąć optymalne rezultaty.

Czas rekonwalescencji po peelingu chemicznym

Istnieje kilka czynników, które wpływają na czas rekonwalescencji po peelingu chemicznym na rozszerzone pory twarzy. Należy unikać ekspozycji na słońce przez 24 godziny po zabiegu. Należy również unikać niektórych rodzajów zabiegów kosmetycznych, takich jak farbowanie włosów i trwała depilacja. Należy również powstrzymać się od golenia leczonego obszaru twarzy. Lekarz udzieli Ci szczegółowych instrukcji na ten okres. Ponadto, należy koniecznie zorganizować sobie transport do d
omu po zabiegu.

Po peelingu chemicznym Twoja skóra może być zaczerwieniona i opuchnięta przez kilka dni. Możesz stosować okłady z lodu lub krem nawilżający, który pomoże złagodzić złuszczoną skórę. Możesz również użyć chłodnych kompresów lub chłodnego powietrza, aby ukoić skórę. Czas rekonwalescencji po peelingu chemicznym na powiększoną skórę może się różnić w zależności od rodzaju wykonanego peelingu chemicznego.

Istnieje wiele różnych rodzajów peelingów chemicznych, w tym dla osób o ciemnej karnacji. Peelingi te są bezpieczne dla wszystkich typów skóry, ale pacjenci o ciemniejszej skórze są narażeni na większe ryzyko wystąpienia pozapalnej hiperpigmentacji. Ze względu na to ryzyko, niektórzy dermatolodzy mogą stosować mniej agresywne peelingi dla ciemniejszej skóry. Ponadto, jeśli przyjmujesz leki, które sprawiają, że Twoja skóra jest bardziej wrażliwa na słońce, być może będziesz musiała unikać ekspozycji na promieniowanie UV podczas procesu gojenia.

Peelingi chemiczne są skuteczne w poprawie wyglądu skóry. Mogą one leczyć zmarszczki, drobne linie i rozszerzone pory, a także wygładzać szorstką skórę i blizny. W zależności od głębokości peelingu, może być konieczne poddanie się kilku zabiegom, aby osiągnąć pożądane rezultaty.

Jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią, ważne jest, aby skonsultować się z dermatologiem przed wyborem peelingu chemicznego na rozszerzone pory. Chociaż zabieg nie musi być bolesny, spowoduje pewne zaczerwienienie i obrzęk, które mogą utrzymywać się do tygodnia. Dotknięty obszar może być również nieco jaśniejszy niż otaczająca go skóra.

Jeśli stosujesz regularną pielęgnację skóry, możesz nie doświadczyć żadnego złuszczania po peelingu chemicznym na rozszerzone pory. Dzieje się tak dlatego, że regularne złuszczanie usuwa mniej komórek skóry niż peeling. Może to ułatwić Twojej skórze gojenie się po peelingu chemicznym. Jednak kluczowe jest również przestrzeganie regularnego harmonogramu pielęgnacji skóry po peelingu, ponieważ zapewni to gładszą cerę i zmniejszy ryzyko dalszych komplikacji.

Podobne tematy