Koszt depilacji laserowej bikini

Depilacja laserowa bikini może kosztować od 300 do 500 dolarów za sesję. Niektóre kliniki używają tańszych urządzeń do leczenia pach i tych z wyższej półki do depilacji okolic bikini. Możesz również zrobić to sama w domu, ale wyniki nie są tak skuteczne. Ponadto, procedura nie jest objęta Medicare, więc nie będziesz w stanie uzyskać za nią zwrotu kosztów.

Czynniki wpływające na koszt depilacji laserowej

Koszt depilacji laserowej bikini zależy od kilku czynników. Po pierwsze, ważne jest, aby wybrać klinikę z wykwalifikowanych dyrektorów medycznych. Szukaj co najmniej dwóch dermatologów z certyfikatem zarządu. Należy również zwrócić uwagę na atmosferę panującą w klinice. Licencjonowani lekarze powinni mieć sterylne i profesjonalne środowisko biurowe. Wreszcie, należy szukać personelu medycznego z wieloletnim doświadczeniem. Ponadto, większość państw wymaga nadzoru lekarza podczas zabiegu.

Ceny depilacji laserowej bikini różnią się w zależności od obszaru poddawanego zabiegowi. Normalne bikini w kształcie litery V kosztuje około 350 dolarów, podczas gdy brazylijskie bikini będzie kosztować od 250 do 350 dolarów za sesję. Koszt depilacji laserowej bikini różni się w zależności od wielkości obszaru poddawanego zabiegowi, jak również od ilości czasu poświęconego na zabieg.

Efekty uboczne epilacji laserowej bikini

Epilacja laserowa bikini jest procedurą bezpieczną, ale nie jest pozbawiona efektów ubocznych. U niektórych pacjentów po zabiegu wystąpił ból i obrzęk. Jest to całkowicie normalne i zwykle utrzymuje się przez kilka godzin. Po zabiegu możesz zastosować lód na dotkniętym obszarze, aby pomóc zmniejszyć obrzęk. Możesz również użyć środka chłodzącego, takiego jak żel aloesowy, aby zmniejszyć dyskomfort. Ponadto, skóra wokół obszaru łonowego może stać się sucha. Może to prowadzić do powstawania pęcherzy skórnych.

Po depilacji laserowej należy unikać bezpośredniej ekspozycji na słońce przez co najmniej dwa tygodnie. Pomoże to zapobiec hiperpigmentacji, która może prowadzić do powstawania blizn. Należy również unikać opalania przez dwa tygodnie przed i po zabiegach laserowych. Najlepszym czasem na zabiegi laserowe jest jesień lub zima, kiedy nie będziesz wystawiona na działanie słońca przez dłuższy czas. Chociaż nie jest to rozwiązanie trwałe, depilacja laserowa jest doskonałym sposobem na pozbycie się niechcianych włosów łonowych w okolicy bikini. Zabieg jest bezpieczny i zmniejsza ryzyko wrastania włosków.

Epilacja laserowa bikini może wiązać się z pewnymi efektami ubocznymi, takimi jak zaczerwienienie, podrażnienie oraz świąd w miejscu zabiegu, które zwykle ustępują po kilku dniach. W rzadkich przypadkach może dochodzić do przebarwień skóry, oparzeń lub infekcji. Aby zminimalizować ryzyko efektów ubocznych, warto wybrać doświadczonego specjalistę i ściśle przestrzegać zaleceń dotyczących pielęgnacji po zabiegu – podaje Anna Kwiatkowska z portalu estetiko.pl, pasjonatka tematyki beauty, od zawsze na bieżąco z trendami w kosmetyce pielęgnacyjnej i make-upowej

Depilacja laserowa bikini w domu jest mniej skuteczna

Technologia wykorzystywana w domowej depilacji laserowej jest podobna do tej stosowanej w profesjonalnych zabiegach, ale znacznie tańsza. Działa ona poprzez wysyłanie impulsu światła przez skórę i podgrzewanie melaniny we włosach. Proces jest podobny do tatuażu, ponieważ może powodować zaczerwienienie i lekką bolesność.

Chociaż urządzenia te mogą wydawać się bezpieczne i skuteczne, mogą nie być tak skuteczne jak depilacja laserowa w salonie. Głównym ryzykiem laserów w domu jest oparzenie, które jest numerem jeden skargi. Urządzenia te nie są tak silne jak te używane przez profesjonalistów i mogą nie być tak skuteczne w przypadku ciemniejszych typów skóry.

Koszt depilacji laserowej bikini nie jest zatwierdzonym wydatkiem Medicare

Depilacja laserowa bikini nie jest pokrywanym wydatkiem Medicare. Nie jest ona konieczna z medycznego punktu widzenia, więc Medicare nie zwróci Ci jej kosztów. Ponadto LHR nie może być refundowana z HSA lub FSA, a w przypadku dokonania niekwalifikowanej wypłaty można narazić się na kary.

Laserowe usuwanie włosów jest droższe na początku, ale prawdopodobnie będzie kosztować mniej w dłuższej perspektywie. W porównaniu z woskowaniem, goleniem lub kremami do depilacji, depilacja laserowa jest również znacznie bezpieczniejsza. Proces nie jest bolesny, ale możesz poczuć uczucie trzaskania. Może być bardziej bolesny, jeśli leczony obszar jest wrażliwy, np. linia bikini.

Podobne tematy