Czy depilacja bikini laserem diodowym jest bezpieczna?

Szybki laser diodowy 810-nm został przebadany pod kątem możliwości szybkiego usuwania włosów i bezpieczeństwa. Uczestnicy otrzymali 5 zabiegów w odstępach 6 tygodni. Porównano zdjęcia sprzed i po zabiegu, aby ocenić liczbę włosów zredukowanych po zabiegu. Mediana liczby włosów zmniejszyła się po drugim zabiegu, a frakcja redukcji wzrosła po trzech i sześciu miesiącach po leczeniu.

Efekty uboczne

System diodowy LightSheer, popularna opcja dla kobiet, które chcą pozbyć się niechcianych włosów na ciele, jest skuteczną metodą trwałego usuwania włosów. Podczas gdy elektroliza i woskowanie mogą być bolesne, ten system jest szybki i oferuje długotrwałe rezultaty. Zastosowana w urządzeniu soczewka chłodząca ChillTip zmniejsza dyskomfort i chroni powierzchnię skóry przed uszkodzeniami termicznymi. Zabieg może być odczuwalny jak przytrzaśnięcie skóry gumką.

Z każdym zabiegiem usuwania włosów wiąże się jednak ryzyko, a niektóre efekty uboczne mogą być bolesne lub szpecące. Laserowe usuwanie włosów nie jest dla każdego, więc zawsze istnieje szansa, że po zabiegu może wystąpić tymczasowa zmiana pigmentacji skóry. Chociaż jest to rzadkie, zaczerwieniony lub opuchnięty obszar może być wynikiem zabiegu laserowego i należy skonsultować się z lekarzem, jeśli odczuwasz jakikolwiek dyskomfort.

Laser może być stosowany na każdej części ciała, a niektóre modele są przeznaczone do pokrycia dużych obszarów w krótkim czasie. Niektóre urządzenia nadają się do stosowania na nogach, plecach, pod pachami, brzuchu i twarzy. Nie ma różnicy w efektach ubocznych w zależności od koloru skóry. I choć niektóre obszary są bardziej wrażliwe niż inne, linia bikini jest stosunkowo bezpiecznym miejscem do stosowania tej technologii.

Ryzyko związane z depilacją laserem diodowym jest minimalne. Jednak u niektórych pacjentów mogą wystąpić niewielkie efekty uboczne, w tym zaczerwienienie, obrzęk i niewielkie swędzenie. Aloes może pomóc złagodzić te skutki uboczne. Oprócz dyskomfortu, wiele kobiet martwi się również, że laser wpłynie na ich płodność. Jednak depilacja laserowa nie powoduje niepłodności i nie jest szkodliwa dla jajników.

Osoby o ciemniejszym odcieniu skóry są narażone na większe ryzyko wystąpienia hiperpigmentacji po zabiegu. Przebarwień skóry można jednak uniknąć, jeśli dana osoba ma skórę o oliwkowym odcieniu. Jeśli jednak do tego dojdzie, należy chronić dotknięte miejsce przed słońcem przez cztery tygodnie. Dla osób o ciemnej skórze skuteczniejszy może być laser aleksandrytowy. Jeśli planujesz skorzystać z tej metody, pamiętaj o zastosowaniu filtra przeciwsłonecznego z filtrem SPF30 lub wyższym.

Zalecenia

Zalecenia dotyczące depilacji bikini laserem diodowym różnią się w zależności od obszaru poddawanego zabiegowi. Włosy powinny mieć długość 1-2 mm, a szybko odrastające włosy należy zgolić dzień wcześniej. Ogólnie rzecz biorąc, zabieg usuwania włosów trwa około 10 minut. Po zabiegu na leczonym obszarze nie należy nosić makijażu. Obszar ten musi być czysty i wolny od wszelkich środków nawilżających lub balsamów.

Wybierając urządzenie, należy zwrócić uwagę na atest FDA, opublikowane oceny kliniczne i dobre opinie klientów. Należy również sprawdzić, który poziom energii jest najniższy. Możliwe jest wykonanie zabiegu laserowego na całe ciało w ciągu zaledwie dziesięciu minut. Niektóre urządzenia mogą być mniej bolesne niż inne, ale należy rozważyć bezpieczeństwo skóry przed podjęciem decyzji, który z nich jest najlepszy dla Ciebie. Laser powinien być wystarczająco wygodny, aby używać go na wrażliwych obszarach, więc upewnij się, że znasz swój typ skóry przedtem.

Istnieje również kilka różnic pomiędzy laserem diodowym a IPL. Podczas gdy IPL i pęseta to dwa najczęstsze rodzaje laserów używanych do usuwania włosów, zabieg laserem diodowym jest świetną opcją dla tych, którzy chcą trwale zredukować niechciane włosy. Jest to skuteczna metoda dla wielu osób. Laser diodowy może usunąć włosy na niemal każdej części ciała.

Zalecenia dotyczące depilacji bikini laserem diodowym dla kobiet oparte są na niewielkiej liczbie badań klinicznych. W rzeczywistości depilacja laserem diodowym została z powodzeniem przebadana u ponad 4000 kobiet. Zabieg ten jest bardzo skuteczny i bezpieczny dla okolic bikini. Zabiegi są bezpieczne i skuteczne, a powstałe w ich wyniku włoski całkowicie znikają.

Metoda diodowo-laserowa to świetna opcja dla kobiet o ciemniejszych odcieniach skóry. Zabieg jest bezbolesny, szybko działający i nie wymaga przestoju. Zabiegi wymagają zwykle mniej niż pięciu sesji, w zależności od odcienia skóry. Niektórzy ludzie uważają ten zabieg za wygodniejszy niż inni. Często potrzebują tylko jednej lub dwóch sesji, ale mogą oczekiwać, że zobaczą wyniki w krótszym czasie.

Koszt

Jeśli zastanawiasz się, ile kosztuje depilacja bikini laserem diodowym, nie jesteś sama. Tysiące kobiet z powodzeniem poddało się tej procedurze, a rezultaty są trwałe. Procedura ta stała się złotym standardem usuwania włosów dla kobiet o wszystkich typach skóry i pigmentacji. Jednak koszt może być wysoki, zwłaszcza jeśli jesteś osobą o dużej wadze lub masz wrażliwą skórę.

Cena sesji depilacji bikini laserem diodowym jest różna, przeciętna sesja kosztuje około 200 dolarów. Cena będzie się również różnić w zależności od obszaru leczonego, liczby sesji potrzebnych, kwalifikacji lekarza i stanu, w którym znajduje się klinika kosmetyczna. Jednak ogólnie rzecz biorąc, procedura jest znacznie tańsza niż woskowanie. W zależności od liczby wymaganych sesji, koszt depilacji bikini laserem diodowym może wynosić nawet 200 dolarów, natomiast pojedyncza sesja zabiegowa może kosztować nawet 599 dolarów.

Jeśli jesteś zainteresowana poddaniem się depilacji laserowej w okolicach bikini, powinnaś rozważyć, ile jesteś gotowa zapłacić za zabieg. Niektórzy dostawcy oferują zniżki lub darmowe sesje dla wielu sesji, i warto sprawdzić z dostawcą dla pakietu umowy. Jeśli koszt jest dla Ciebie zbyt wysoki, rozważ inne opcje. Wiele salonów pobiera większe opłaty za niektóre usługi niż inne. Nie jest to wymówka, aby pominąć zabieg, jeśli nie jesteś w 100% zadowolony.

Początkowe rezultaty depilacji laserem diodowym mogą trwać od dwóch do ośmiu tygodni, w zależności od tego, jak szybko rosną włosy. Po wstępnym leczeniu może wystąpić rumień, blizny i inne efekty uboczne. Zaleca się odczekać co najmniej miesiąc po depilacji bikini laserem diodowym przed zaplanowaniem botoksu. Jedna sesja nie wystarczy, aby pozbyć się niechcianych włosów. Jednak na dłuższą metę warto.

Chociaż możesz kupić profesjonalny laser diodowy do depilacji bikini, prawdopodobnie będziesz musiała zapłacić dużą sumę z góry. Urządzenia te są droższe niż woskowanie lub golenie, ale są tego warte, jeśli chcesz usunąć włosy. Kiedy już zdecydujesz się wydać dodatkową gotówkę na urządzenie laserowe, będziesz zadowolony, że to zrobiłeś.

Dostępność

Szybkie lasery diodowe 810-nm zostały przetestowane pod kątem bezpiecznego i szybkiego usuwania włosów na linii bikini. Uczestnicy przeszli 5 zabiegów usuwania włosków z linii bikini w odstępach 6 tygodniowych. Porównano zdjęcia sprzed i po zabiegu oraz zanotowano medianę frakcji redukcji liczby włosów. Po drugim zabiegu frakcje redukcji liczby włosów były znacząco wyższe niż podczas wizyt kontrolnych po 3 i 6 miesiącach.

Pomimo renomowanej skuteczności tego lasera, redukcja włosów nie jest trwała. Potrzebne będą sesje uzupełniające, aby utrzymać redukcję. Większość osób poddaje się od ośmiu do dziesięciu zabiegów laserowych, zanim zauważy zauważalną różnicę. Jednakże, odrastanie jest powszechne na
obszarze warg sromowych i pośladków. Dlatego też, aby utrzymać redukcję, konieczne są regularne sesje uzupełniające. Potrzebne są co najmniej dwie sesje rocznie.

Wśród wielu dostępnych produktów do depilacji bikini, produkt Tria wykorzystuje laser diodowy do usuwania włosów z małych obszarów ciała. Ze względu na krótki czas działania baterii, powinno być łatwiejsze leczenie mniejszych obszarów. 15-minutowa żywotność baterii to kolejny atut. Należy jednak pamiętać, że czas trwania każdej sesji zabiegowej różni się w zależności od odcienia skóry i wzrostu włosów.

W porównaniu z innymi technikami usuwania włosów, zabiegi z użyciem lasera diodowego są bardziej skuteczne i zapewniają mniejszy dyskomfort. Laser diodowy jest również ukierunkowany na więcej rodzajów włosów niż IPL, który wymaga więcej sesji i wykorzystuje inne długości fal. Jest on również znacznie bezpieczniejszy niż IPL, ponieważ wnika głębiej w warstwę skóry. Poza tym, depilacja bikini laserem diodowym jest świetną opcją dla wielu kobiet i mężczyzn. Dostępność systemów depilacji bikini laserem diodowym w salonach kosmetycznych jest coraz większa.

Podobne tematy