Korzyści i wady depilacji nóg przez mężczyzn

Czy są jakieś korzyści z depilowania nóg przez mężczyzn? Tak. Jest kilka zalet, ale powinieneś być świadomy również wad. Pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć jest to, że depilacja nie jest tak szybka jak golenie. Pierwsza sesja może trwać nawet godzinę. Kiedy już przyzwyczaisz się do procedury, możesz poddać się zabiegowi w pół godziny lub krócej. Depilacja jest również wolniejsza niż golenie, dlatego wiele osób woli wykonywać ją w nocy. Po przebudzeniu nogi będą czerwone i opuchnięte, ale skóra wróci do normy.

Emjoi Emagine dla mężczyzn

Emjoi Emagine dla mężczyzn do stosowania w celu depilacji nóg posiada głowice pęsetowe, które zawierają 72 pęsety, dzięki czemu usuwają włosy szybciej niż golenie. Urządzenie to zmniejsza również liczbę przejść wymaganych do usunięcia włosów, co czyni je doskonałą alternatywą dla golenia. Dzięki opatentowanej technologii Glide Technology skraca nawet czas potrzebny na usunięcie włosów.

Emjoi Emagine dla mężczyzn depiluje nogi za pomocą 72 pęset, co jest funkcją niedostępną w wersji dla kobiet. Dzięki dwóm rzędom pęset i dwóm oddzielnym głowicom, depilator ten bez problemu radzi sobie z grubszymi włosami u mężczyzn. Jego ergonomiczna konstrukcja zapewnia komfort i bezpieczeństwo. A ponieważ na nogach włosy nie wrastają równomiernie, łatwo je wyczyścić.

Depilator Silk-epil

Depilator Silk-epil do męskich nóg od Braun to świetny wybór dla osób szukających niedrogiego i skutecznego sposobu na usuwanie włosów – fragment ten jest wynikiem działań ekipy serwisu beautybodycenter.pl. Szeroka głowica Silk-epil wychwytuje włoski o długości nawet 0,5 mm. Unikalna technologia Micro-Grip zapewnia łatwe usuwanie włosków, a nasadki golarki i trymera sprawiają, że usuwanie włosków jest jeszcze łatwiejsze. W przeciwieństwie do wosku, Silk-epil jest całkowicie wodoodporny i może być używany nawet pod prysznicem.

Technologia jonów srebra zmniejsza liczbę bakterii, co zawsze jest korzystne. Jony srebra pomagają depilatorowi podnosić włosy z mniejszą siłą, a więc z mniejszym ryzykiem powstania rany. Urządzenie ma też specjalne “palce”, które pozwalają na łatwe skubanie, a to pomaga zapobiegać urazom. Chociaż cena tego produktu jest nieco niższa niż większości innych depilatorów, spełnia on doskonałe standardy.

Różnice między depilatorami przewodowymi i bezprzewodowymi

Istnieją pewne istotne różnice między bezprzewodowymi i przewodowymi depilatorami do nóg dla mężczyzn. Depilatory bezprzewodowe działają na baterie, natomiast przewodowe wykorzystują energię elektryczną. Te ostatnie są zazwyczaj mniejsze i łatwiejsze do przenoszenia. Depilatory przewodowe mogą być ładowane podczas użytkowania, ale nigdy nie są wodoodporne. Trudniej też manewrować nimi wokół twarzy. Oto zalety i wady obu rodzajów depilatorów.

Pierwsza różnica dotyczy rodzaju usuwanych włosów. Niektóre depilatory bezprzewodowe nie wykorzystują ciepła do usuwania włosów. Dla osób z wrażliwą skórą są one najlepsze do depilacji bikini i włosów łonowych. Aby zminimalizować dyskomfort, niektóre depilatory bezprzewodowe są zaprojektowane z mniejszą głowicą i mniejszą prędkością. Modele bezprzewodowe mogą być trudne w obsłudze podczas golenia dużych obszarów włosów.

Wyniki depilacji

Większość osób, które poddały się zabiegowi depilacji męskich nóg, zgłasza zauważalną różnicę. Pierwsza sesja może trwać do godziny, ale z praktyką można mieć wydepilowane nogi w pół godziny. Po depilacji nogi będą czerwone i opuchnięte, ale następnego dnia rano wrócą do normy. Zabieg jest znacznie wolniejszy niż golenie, więc najlepiej wykonywać go wieczorem lub wczesnym rankiem.

Ból związany z depilacją jest do zniesienia, choć przy pierwszych kilku razach męczy oczy. Zabieg spowalnia również wzrost włosków i pozostawia miejsce gładsze niż wcześniej. Mężczyźni mogą cieszyć się skórą bez włosków nawet przez cztery tygodnie. Chociaż depilacja pozostawia pewne ślady podrażnienia, może przynieść lepsze rezultaty niż woskowanie lub golenie. Nawet jeśli mężczyźni nie widzą rezultatów od razu, są one warte zachodu.

Skutki uboczne depilacji

Istnieją pewne możliwe skutki uboczne depilacji męskich nóg. Najczęstszym z nich jest zaczerwienienie, które utrzymuje się przez kilka godzin i może nawet powodować łzawienie oczu. Zabieg spowalnia również wzrost włosów, dzięki czemu skóra pozbawiona jest włosów przez okres do czterech tygodni. Jednak pomimo ryzyka, warto go wykonać, jeśli masz dość kłopotów i chcesz szybko pozbyć się niechcianych włosów.

Chociaż depilacja męskich nóg jest szybka i łatwa do wykonania, może być bolesna. Za pierwszym razem depilacja może boleć, ponieważ depilator wyrywa włoski od nasady. Pomocny może być krem znieczulający lub środek przeciwbólowy. Na miejscu pozostaje uczucie surowości i bólu, a skóra częściej niż zwykle krwawi lub puchnie. Nie jest to również zalecane dla osób o wrażliwej skórze.

Podobne tematy