Jak często należy wykonywać zabieg laserowego usuwania włosów?

Sam zabieg laserowy jest dość skuteczny i trwa od dwóch do sześciu lat. W zależności od cyklu wzrostu włosa, sesje uzupełniające są wymagane tak często, jak cztery do ośmiu tygodni. Odrastające włosy będą drobniejsze i mniej grube, co sprawia, że są mniej widoczne. Dr Bernstein spodziewa się, że po kilku latach w leczonych miejscach będzie widać mniej aktywnych włosów. Oczekuje on, że leczenie laserowe będzie trwało od dwóch do sześciu lat.

Przeprowadzanie sesji depilacji laserowej co cztery do ośmiu tygodni

Przeprowadzanie sesji depilacji laserowej co dwa do czterech tygodni to dobry plan dla każdego, kto ma niechciane włosy na ciele. Laserowe usuwanie włosów jest nieinwazyjną procedurą, w której ręczny instrument laserowy jest używany do kierowania mieszków włosowych pod skórą. Zabiegi mogą być wykonywane na małych obszarach w ciągu kilku minut, ale większe obszary mogą trwać dłużej. Jednak odrastające włosy będą delikatniejsze i jaśniejsze.

Większość mężczyzn potrzebuje co najmniej sześciu do ośmiu sesji, aby uzyskać pełne efekty. Zabiegi te mogą trwać do półtorej godziny dla ciała. Podczas gdy depilacja laserowa nie powoduje bólu, można spodziewać się pewnego zaczerwienienia lub podrażnienia po niej. Powinno to ustąpić po kilku godzinach. Jeśli masz bardzo wrażliwy typ skóry, unikaj peelingów złuszczających przez tydzień lub dłużej przed zabiegiem.

Przygotowanie do sesji depilacji laserowej

Jeśli zdecydowałaś się na depilację laserową, jest kilka rzeczy, które musisz zrobić przed zabiegiem. Chociaż zabieg jest trwały, może również spowodować odrastanie włosów po kilku miesiącach. Jest to spowodowane powrotem mieszków skórnych do poprzedniego stanu po zabiegu. Dobrą wiadomością jest to, że depilacja laserowa jest bardzo przystępna, a wiele klinik estetycznych i spa ma elastyczne warunki płatności. O opcjach płatności można dowiedzieć się podczas wstępnej konsultacji.

Przed zabiegiem musisz być wolny od wszelkich leków, które mogą zakłócić działanie lasera. Niektóre leki mogą sprawić, że skóra stanie się bardziej wrażliwa, dlatego ważne jest, aby poinformować pracownika służby zdrowia o wszystkich przyjmowanych obecnie lekach. Produkty miejscowe zawierające retinol i antybiotyki to dwa przykłady leków, które mogą mieć wpływ na leczenie laserowe. Ponadto, należy unikać wszelkich innych zabiegów usuwania włosów, którym poddawano się w przeszłości.

Uzyskanie zabiegu depilacji laserowej

Czas trwania cyklu wzrostu włosów może określić, jak często należy zaplanować sesję depilacji laserowej. Na przykład, jeśli wzrost włosów następuje szybko, sesja może być zalecana co cztery do ośmiu tygodni. Z drugiej strony, jeśli włosy rosną powoli, może trzeba zaplanować sesję tylko co 10 do 12 tygodni. Lekarz opracuje harmonogram zabiegów specjalnie dla danego obszaru ciała, biorąc pod uwagę tempo wzrostu i grubość włosów.

Koszt depilacji laserowej różni się w zależności od leczonego obszaru. W zależności od wielkości obszaru zabiegowego, cena będzie zależała od lokalizacji geograficznej i placówki, do której się udajesz. Jednak amerykańskie społeczeństwo chirurgów plastycznych szacuje, że pojedyncza sesja będzie kosztować 300 do 400 dolarów. Możesz zdecydować się na depilację laserową na dowolnej części ciała, choć.

Koszt depilacji laserowej

Koszt zabiegów depilacji laserowej różni się w zależności od osoby. Im więcej obszarów wymaga leczenia, tym droższy będzie zabieg. Istnieją jednak sposoby na zmniejszenie kosztów, a poniższa tabela zawiera listę średnich kosztów według regionów. Przed zarezerwowaniem zabiegu określ swój budżet i to, co jesteś w stanie wydać na każdą procedurę. Koszt zabiegów depilacji laserowej jest zazwyczaj wyższy w miastach o wysokich kosztach utrzymania.

Koszt depilacji laserowej jest różny, ale nigdy nie jest taki sam od jednej osoby do drugiej. Koszt zależy od kilku czynników, takich jak wielkość leczonego obszaru. Na przykład zabiegi laserowe na pachach będą kosztować mniej niż te na górnej części ciała. Podobnie koszt zabiegów depilacji laserowej na dolnej części nóg lub pleców może być wyższy. Kluczowe jest skonsultowanie się z dermatologiem, aby uzyskać dokładną wycenę.

Podobne tematy