Depiluj moje nogi laserem diodowym

Jeśli jesteś mężczyzną, to pewnie zastanawiasz się: czy laser diodowy sprawdza się w przypadku przerzedzonych włosów? Czy zapewnia trwałe usunięcie włosów? Jaki jest czas przestoju? Czy można go stosować na ciemnej skórze? Czy będzie kolidował z retinoidami? I jakie są odczucia podczas stosowania? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej. Zabieg trwa około godziny. Większość osób decyduje się na wykonanie zabiegu w nocy, ponieważ pozostawia on nogi opuchnięte i zaczerwienione. Jednak efekty te ustępują po kilku dniach.

Czy działa na przerzedzone włosy?

Odpowiedź na pytanie: “Czy laser diodowy sprawdza się w przypadku przerzedzenia włosów?” brzmi “tak”. Istnieje kilka zalet stosowania tego typu zabiegów. Po pierwsze, jest on bardzo wydajny, obejmując znacznie większy obszar niż grzebień. Tego typu urządzenie jest również bardziej uniwersalne i dyskretne niż hełm. Dodatkowo opaski wykorzystują mniejszą ilość diod laserowych niż hełmy, dzięki czemu są wygodniejsze i bardziej dyskretne. Co więcej, pozwalają one na ukierunkowane leczenie problematycznych obszarów przerzedzenia włosów, jednocześnie stymulując wzrost na całej głowie.

Chociaż w leczeniu wypadania włosów wykorzystuje się laser niskopoziomowy do leczenia skóry głowy, nie uszkadza on tkanki pod skórą. Czas trwania zabiegu może zwiększyć odrastanie włosów. W porównaniu z nasadką laserową z kilkoma diodami, urządzenia LLLT mają setki diod. Tak więc, chociaż mogą nie być najskuteczniejsze w przypadku przerzedzenia włosów, okazały się doskonałym wyborem dla osób szukających odrostu swoich włosów.

Czy zapewnia długotrwałe usuwanie włosów?

Porównując zabiegi laserowe, wielu porównuje urządzenia diodowe i aleksandrytowe. Różnica między tymi dwoma urządzeniami polega na długości fali światła, które emitują. Ogólnie rzecz biorąc, lasery diodowe są bardziej skuteczne w przypadku ciemniejszych włosów i jasnej skóry, ale są równie skuteczne w przypadku jasnej i ciemnej skóry. Usuwanie włosów laserem diodowym jest wszechstronną procedurą, która jest stosunkowo bezbolesna i często wymaga mniejszej liczby sesji niż lasery aleksandrytowe. Liczba sesji będzie się różnić w zależności od osoby.

Skuteczność depilacji laserowej zależy od rodzaju włosów. Ciemne włosy na jasnej skórze mogą odnieść korzyści z zabiegów laserowych, ponieważ laser diodowy celuje w zawartość melaniny we włosach. Laser jest skuteczny w zmniejszaniu wyglądu niechcianych włosów, chociaż niektóre włosy mogą wypaść kilka dni po jednej sesji. Chociaż laserowe usuwanie włosów jestszybka procedura , ważne jest, aby pamiętać, że może być pewne podrażnienie po zabiegu . Dla małych obszarów, leczenie może trwać zaledwie kilka minut. Większe obszary mogą zająć do godziny, a pacjent może otrzymać znieczulenie miejscowe.

Czy można go stosować na ciemnej skórze?

Odpowiedź na pytanie: Czy laser diodowy może być stosowany na ciemnych karnacjach jest twierdząca. Częstotliwość stosowanego lasera jest absorbowana przez pigmenty, więc kolor skóry nie jest czynnikiem. Dodatkowo system ten jest niezwykle innowacyjny i gwarantuje, że będzie skuteczniejszy i szybszy niż inne systemy depilacji laserowej. Zatem następnym razem, gdy będziesz chciała pozbyć się niechcianych włosów na ciele, czy laser diodowy może być stosowany na ciemnej skórze?

Laser diodowy PL-212 jest z powodzeniem stosowany na skórze o wszystkich odcieniach, w tym o ciemnej pigmentacji. Zabieg ten zmniejsza niechciane włosy i usuwa je na stałe. Można nim również leczyć stan zwany pseudofolliculitis barbae, który jest bardzo powszechny wśród Afroamerykanów. W niedawno przeprowadzonym badaniu ośmiu pacjentów o typie skóry Fitzpatricka poddało się depilacji laserem diodowym. Wyniki wykazały, że zabiegi zmniejszyły ilość niechcianych włosów i rozwiązały problem skórny pacjentów, pseudofolliculitis barbae.

Czy przed zabiegiem konieczne jest golenie nóg?

W zależności od wzorca wzrostu włosów na nogach, może być konieczne ogolenie ich przed zabiegiem. Najkrótsze włoski mogą odrosnąć w ciągu dwóch do trzech dni, pozostawiając na nogach wrażenie niechlujstwa. Jeśli planujesz mieć gładkie nogi po zabiegu, być może będziesz musiała regularnie golić nogi, aby utrzymać je w takim stanie. Oto kilka wskazówek, jak golić nogi przed zabiegiem.

– Nawilżaj nogi po goleniu. Po goleniu musisz zastosować krem nawilżający, aby uniknąć wrastających włosków. Możesz użyć balsamu do ciała lub masła do ciała, aby nawilżyć skórę. Po ogoleniu nóg, będziesz czuć się bardziej komfortowo podczas zabiegu. Po ogoleniu nóg pamiętaj o zastosowaniu balsamu lub masła do ciała, aby zapobiec ewentualnym zgrubieniom lub zaczerwienieniom.

Podobne tematy