Jak długo trwa gojenie się skóry po zabiegu z użyciem lasera diodowego?

Jednym z najczęstszych pytań, które ludzie zadają na temat zabiegów z użyciem lasera diodowego jest “Jak długo trwa gojenie się skóry?”. Odpowiedź na to pytanie będzie różna dla każdej osoby, ale zazwyczaj będzie to od trzech do pięciu dni. W tym czasie obszar poddany zabiegowi będzie niezwykle wrażliwy i nie należy go szorować ani uciskać. Po prysznicu należy jedynie osuszyć leczony obszar.

Efekty uboczne

Chociaż leczenie laserem diodowym w celu usunięcia włosów zyskało popularność wśród kobiet i mężczyzn, należy je wykonywać przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności i monitorowaniu efektów ubocznych. Depilacja laserem diodowym okazała się skuteczna w leczeniu wszystkich typów skóry, ale nadal istnieją pytania bez odpowiedzi dotyczące jej działań niepożądanych. Niniejsze badanie ma na celu zbadanie skutków ubocznych i ewentualnych przeciwwskazań do depilacji laserem diodowym u pacjentów o różnym pochodzeniu etnicznym. Badanie zostało przeprowadzone w Polsce i Wielkiej Brytanii. Łącznie 217 uczestników spełniło kryteria kwalifikacji, a dane zostały przeanalizowane przy użyciu metod statystycznych.

Zabieg może prowadzić do zaczerwienienia, obrzęku i tkliwości. Obszar ten należy chronić przed ciepłem, a zimny okład może złagodzić dyskomfort – znalezisko to jest wynikiem pracy ekipy portalu urodawdomu.pl. Przez pierwsze dwa tygodnie po zabiegu należy również chronić dotkniętą okolicę przed nadmierną ekspozycją na słońce. W celu zmniejszenia obrzęku, pacjenci powinni unikać forsownych ćwiczeń i długotrwałego stania przez kilka dni. Chociaż nie są znane długoterminowe efekty uboczne leczenia laserem diodowym, należy unikać podrażnień skóry przez co najmniej dwa tygodnie.

Zabieg może spowodować trwałą redukcję włosów. Możliwe jest jednak, że włosy odrosną. Chociaż wyniki depilacji laserowej są trwałe u niektórych pacjentów, należy pamiętać, że lasery diodowe nie są w stanie zagwarantować trwałego usunięcia włosów. Niektórzy ludzie mogą wymagać wielu sesji, aby osiągnąć pożądane wyniki. A w niektórych przypadkach włosy będą odrastać po ostatnim zabiegu. Aby zminimalizować możliwość wystąpienia takiej sytuacji, należy skonsultować się z wykwalifikowanym specjalistą, który ma duże doświadczenie w leczeniu laserem diodowym.

Czas regeneracji

Czas regeneracji po zabiegu laserem DIODOWYM wynosi około pięciu do siedmiu dni. W zależności od rodzaju zastosowanego lasera, czas po zabiegu może trwać zaledwie 20 minut lub tak długo jak trzy dni. Jednak u niektórych pacjentów może wystąpić znaczny dyskomfort. Jeśli planujesz zabieg laserem DIODE na oczy, bądź przygotowany na odczuwanie pewnego dyskomfortu po zabiegu. Podczas gdy większość dyskomfortu można zminimalizować stosując Tylenol (r), przyjmowanie aspiryny, lub innych leków przeciwzapalnych może zwiększyć ryzyko krwawienia.

Użycie lasera diodowego jest droższe niż tradycyjna chirurgia laserowa, ale może przynieść lepsze rezultaty. Chociaż ten rodzaj chirurgii laserowej kosztuje więcej niż tradycyjne zabiegi, może znacznie zmniejszyć ryzyko powikłań i ograniczyć potrzebę sedacji. Zmniejszona potrzeba znieczulenia i zmniejszony ból po leczeniu laserem diodowym to obie zalety, które należy rozważyć przed wyborem lekarza laserowego. Ten rodzaj procedury nie jest odpowiedni dla osób z chorobami przewlekłymi lub które miały wiele wcześniejszych zabiegów.

Sama procedura jest dość bezpieczna. Jeśli jednak masz jakieś alergie, powinieneś unikać alkoholu i kofeiny przez kilka dni przed zabiegiem. Jeśli masz cukrzycę, ważne jest, aby przestrzegać specjalnych instrukcji, aby zapobiec powikłaniom i ograniczyć poziom cukru we krwi. Jeśli planujesz poddać się zabiegowi laserem diodowym na problem z okiem, powinieneś powstrzymać się od jedzenia na sześć godzin przed zabiegiem. Nieleczone oko będzie zakryte, a wziernik powiek będzie utrzymywał leczone oko otwarte na czas zabiegu. Wziernik powiek nie powoduje bólu, ale może powodować pewien dyskomfort.

Czas przestoju

Zabieg z użyciem lasera diodowego jest skutecznym sposobem usuwania niechcianego owłosienia na ciele. Wykorzystuje on specjalną technikę zwaną selektywną fototermolizą, która uszkadza chromofory bez szkody dla otaczającej tkanki. W związku z tym metoda ta jest bezpieczna dla wszystkich typów i odcieni skóry. Dodatkowo, zajmuje mniej czasu niż tradycyjne metody. Zabieg z użyciem lasera diodowego może usunąć włosy w mniejszej liczbie zabiegów niż metody tradycyjne. Ten rodzaj zabiegu depilacji laserowej nie wymaga żadnych przestojów.

Zabieg laserem diodowym daje rezultaty, które mogą trwać przez całe życie. Chociaż występuje niewielkie zaczerwienienie i podrażnienie skóry, nie ma znaczącego czasu przestoju. Często pacjenci mogą wrócić do pracy lub do pływania tego samego dnia. Po zabiegu ważne jest, aby chronić leczone obszary przed słońcem i stosować filtry przeciwsłoneczne. Procedura ta powoduje minimalne skutki uboczne, a pacjenci mogą wrócić do normalnych czynności następnego dnia.

Balsam nawilżający

Natychmiastowa rekonwalescencja po zabiegu laserem diodowym będzie wiązała się z zaczerwienieniem i mogą pojawić się zgrubienia. To uczucie może utrzymywać się do dwóch godzin. Obszar poddany zabiegowi może być również nieprzyjemny, odczuwany jako oparzenie słoneczne. Aby zmniejszyć dyskomfort, należy zastosować zimny okład na skórę. Można również zastosować krem z antybiotykiem na ten obszar. Ciemniejsza skóra może odczuwać większy dyskomfort. W ciągu pierwszych 48 godzin należy unikać pocierania i dotykania leczonego obszaru.

Po zabiegu, potrzeba będzie około pięciu do 30 dni, aby skóra się zregenerowała. W tym czasie wystąpi tymczasowe zarost, czyli martwe włosy, które wypadły z mieszka włosowego. Przez dwie godziny po zabiegu należy unikać forsownych zajęć. Po zabiegu należy umyć twarz delikatnym środkiem oczyszczającym i osuszyć. Przez 24 godziny należy unikać nakładania makijażu. W tym czasie możesz zauważyć, że makijaż zawiera środki, które podrażniają skórę. W przypadku zaczerwienienia lub podrażnienia należy odczekać dwie godziny przed nałożeniem makijażu.

Po zabiegu należy unikać nadmiernej ekspozycji na słońce. Twoja skóra będzie wyjątkowo wrażliwa. Unikaj stosowania produktów samoopalających i łóżek opalających. Jeśli nie możesz czekać tak długo, stosuj SPF w okresie rekonwalescencji. Unikaj gorącej wody i sauny, ponieważ mogą one podrażnić Twoją skórę. Możesz moczyć stopy w letniej wodzie i trzymać słońce z dala od dotkniętego obszaru.

Unikanie woskowania, wyciskania lub skubania

Aby uzyskać jak najwięcej korzyści z zabiegu depilacji laserem diodowym, ważne jest, aby powstrzymać się od golenia lub skubania przez co najmniej cztery do pięciu dni po zabiegu. Dzieje się tak dlatego, że zabieg laserowy celuje w pigment znajdujący się w mieszkach włosowych. Woskowanie, wyrywanie lub skubanie może spowodować zaczerwienienie, skorupę i stan zapalny skóry.

Laser usuwa włosy z korzenia, co sprawia, że kolejne zabiegi będą mniej skuteczne. Jednak ta technika może również stymulować wzrost włosów. Dzieje się tak, ponieważ metody usuwania włosów zakłócają pracę mieszka włosowego, który jest źródłem krwi. Pęsetowanie lub woskowanie spowoduje, że włosy odrosną, unieważniając wszelkie zabiegi depilacji laserowej, które właśnie zostały przeprowadzone.

Produkcja melaniny

W niedawnym badaniu wykazano, że napromieniowanie niskoenergetycznym laserem Nd-YAG hamuje produkcję melaniny w modelu skóry. Napromieniowanie diodami LED o długości fali 850 nm znacznie zmniejszyło produkcję melaniny i ekspresję tyrozynazy. Wyniki sugerują, że diody LED mogą być skuteczne w leczeniu takich stanów jak melasma.

Podd
ając się zabiegom laserowym, lekarz powinien wziąć pod uwagę specyficzną patologię włosów pacjenta. Melanina jest pigmentem występującym we włosach i skórze. Włosy, które zawierają duże ilości melaniny są czarne lub brązowe. Ponieważ światło lasera celuje w te obszary, leczenie urządzeniem o wysokiej energii jest bardziej skuteczne w leczeniu włosów o ciemnym kolorze. Pacjenci muszą jednak nosić krem z filtrem lub unikać słońca przez co najmniej dwa tygodnie po zabiegu. Powinni również unikać łóżek opalających lub produktów samoopalających.

Szafir może wzmocnić efekty zabiegu laserem diodowym. Doskonałe właściwości termiczne szafiru pozwalają na skuteczniejsze nagrzewanie struktur docelowych. Laser szafirowy umożliwia również stosowanie mniejszej liczby fluencji, co oznacza mniejsze obciążenie termiczne naskórka. Laser szafirowy może być dobrym rozwiązaniem dla pacjentów o ciemniejszych typach skóry. Istnieje kilka ograniczeń związanych z używaniem szafirowego lasera diodowego.

Lasery Nd-YAG mają natomiast tę zaletę, że dostarczają więcej energii i mają mniej skutków ubocznych. Długo pulsujący laser Nd-YAG wymaga wyższych fluencji, ale jest mniej skuteczny w przypadku typów skóry z jasną pigmentacją. Wymaga on również bardziej agresywnego chłodzenia skóry. Jest droższy niż laser diodowy, ale jest bezpieczny dla osób o jasnej skórze.

Podobne tematy