Które miejsce jest najbardziej bolesne podczas depilacji laserowej?

Jeśli słyszałeś o depilacji laserowej, prawdopodobnie słyszałeś, że niektóre miejsca są bardziej bolesne niż inne. Słyszałaś o kobietach, które odczuwały potworny ból, podczas gdy innym pozostało kilka małych uszczypnięć. Prawdopodobnie słyszałaś również o długim czasie oczekiwania. Ale co tak naprawdę sprawia, że proces ten jest tak bolesny? Oto kilka rzeczy, o których warto pamiętać. Bez względu na to, gdzie poddajesz się depilacji laserowej, upewnij się, że wiesz, czego się spodziewać.

Linia bikini

Woskowanie nie jest opcją dla kobiet, które chcą mieć gładką linię bikini. Ten rodzaj woskowania jest bolesny i pozostawia linię bikini obolałą przez kilka dni. Włoski w bikini pojawiają się ponownie w ciągu dwóch do czterech tygodni po depilacji. Dodatkowo, woskowanie może powodować wrastanie włosków, powstawanie blizn i infekcji. Depilacja laserowa jest najlepszym wyborem dla kobiet, które chcą trwałego rozwiązania. W porównaniu z woskowaniem bikini, depilacja laserowa jest o wiele bardziej komfortowa. Ból można przyrównać do gumki.

Chociaż depilacja laserowa linii bikini nie jest przyjemnym doświadczeniem, jest znacznie mniej bolesna niż depilacja woskiem. Większość osób łatwiej znosi dyskomfort podczas depilacji laserowej niż podczas depilacji woskiem. W zależności od rodzaju skóry, koloru włosów i ich gęstości, zabiegi mogą mieć różną intensywność. Dla osób z grubymi, ciemnymi włosami, pierwsze kilka sesji może być nieprzyjemne, ale zaczną one zauważać mniejszy dyskomfort po drugiej lub trzeciej sesji. Ból będzie się zmniejszał w miarę jak włoski będą coraz jaśniejsze i cieńsze.

Podczas zabiegu zostaniesz poproszony o zdjęcie bielizny. Należy nosić luźne ubrania, aby nie podrażniać skóry. Upewnij się, że unikasz spoconych ubrań po depilacji laserowej. Unikaj ćwiczeń przez dwa tygodnie po sesji depilacji laserowej. Unikaj drapania tego obszaru, ponieważ może to spowodować podrażnienie. Możesz również zrobić sobie przerwę od ćwiczeń przez kilka dni po depilacji laserowej.

Brazylijska depilacja laserowa to kolejna opcja leczenia, która usuwa niechciane włosy łonowe. Brazylijski depilacji laserowej cele włosy łonowe na górze, z boku i na dole. Jest ona zatwierdzona przez FDA i jest bezpieczna. Brazylijska depilacja laserowa trwa do sześciu sesji. Zabieg trwa około 20 minut. Włosy są znacznie grubsze, grubsze i wrażliwe. Jednak zabieg jest również bardzo skuteczny. Zabieg depilacji laserowej bikini może nie być bezbolesny dla każdego.

Nogi

Podczas gdy nogi są stosunkowo bezbolesnym obszarem do depilacji laserowej, nadal możliwe jest, aby pacjenci doświadczyli zingerów. Zingery to małe, ostre pęknięcia skóry podczas zabiegu. Są one mało bolesne, dopóki pacjent nie zda sobie sprawy, że właśnie został ucięty. Niektórzy pacjenci doświadczają łaskotek w brzuchu, zwłaszcza ci z grubszą skórą. Mogą oni chcieć poruszać się podczas zabiegu, aby zminimalizować te nieprzyjemne efekty uboczne.

Podjęcie odpowiednich środków w celu uniknięcia bólu po depilacji laserowej jest bardzo ważne. Przed wizytą upewnij się, że nawodnisz się, wypijając galon wody. Należy również unikać depilacji laserowej podczas miesiączki. Jest to szczególnie ważne, jeśli masz wrażliwą skórę. Jest to również dobry pomysł, aby uniknąć depilacji laserowej w obszarach ciała, które są wrażliwe na ciepło. Wreszcie, należy unikać obszaru, gdy jesteś na okres lub podczas okresu.

Nogi to jedna z najczęstszych części ciała, które są poddawane zabiegom depilacji laserowej. Laserowe usuwanie włosów na nogach może lekko boleć. Skóra na nogach jest grubsza niż na innych obszarach, np. na ramionach. Wewnętrzna okolica ud może być jednak nieco bolesna. Wynika to z gęstości włosów na plecach. I chociaż istnieje pewien ból, cały proces jest zazwyczaj bardzo znośny.

Ogólnie rzecz biorąc, nogi są najbardziej bolesne miejsce, aby mieć depilacji laserowej, ale istnieją pewne środki ostrożności, które należy podjąć, aby zmniejszyć dyskomfort. Krem znieczulający pomoże Ci zachować komfort podczas całego procesu. Chociaż oblodzenie przed procedurą może pomóc złagodzić niektóre z bólu , należy nadal skonsultować się z lekarzem przed podjęciem jakichkolwiek leków . Jednak przed poddaniem się zabiegowi depilacji laserowej należy skonsultować się z lekarzem, aby upewnić się, że jest on dla Ciebie odpowiedni.

Okolice brzucha

Bardzo powszechne jest odczuwanie pewnego bólu podczas depilacji laserowej, chociaż różne obszary mogą być bardziej bolesne niż inne. Na przykład, pachy, twarz i plecy są często bolesne, nawet jeśli masz bardzo cienką skórę. Niektóre obszary ciała mogą być szczególnie wrażliwe, takie jak klatka piersiowa i brzuch, i mogą powodować większy dyskomfort niż inne. Ciemniejsza skóra może być jeszcze bardziej bolesna. Aby zminimalizować ból i dyskomfort, skóra na tych obszarach powinna być gruba.

Spośród wszystkich części ciała, brzuch jest najbardziej wrażliwy. Impulsy lasera powodują pewien dyskomfort, zwłaszcza na cieńszej skórze, ale pachy i pod pachami nie są tak bolesne. Proces jest mniej bolesny na innych częściach ciała, w tym na plecach i nogach. Niektóre obszary są mniej wrażliwe niż inne, np. górna warga. Na ogół zabieg nie jest bolesny na rękach, nogach i brzuchu.

Przed zabiegiem należy wypić co najmniej galon wody. Odwodnienie może sprawić, że będziesz bardziej wrażliwy na ból, więc upewnij się, że jesteś nawodniony. Należy również unikać zabiegów laserowych podczas miesiączki. Może być również wskazane, aby skonsultować się z dostawcą usług medycznych w celu omówienia wszelkich obaw lub efektów ubocznych. Jeśli nie jesteś pewna najlepszego sposobu postępowania, powinnaś skonsultować się z chirurgiem kosmetycznym lub lekarzem.

Ból odczuwany podczas depilacji laserowej najczęściej występuje w okolicy brzucha. Jednak zabieg można wykonać na każdej części ciała. Wyjątkiem jest również brzuch. Chociaż jest to najbardziej bolesny obszar, cały zabieg powinien trwać tylko 30 minut. Jeśli ból jest dla Ciebie zbyt intensywny, lekarz może zmniejszyć siłę lasera. Korzystanie z kremu znieczulającego podczas depilacji laserowej może pomóc złagodzić dyskomfort, zwłaszcza jeśli jesteś wrażliwy na ból.

Pachy

Woskowanie i golenie pozostawiają bolesne i niewygodne kurze łapki. Depilacja laserowa pach, z drugiej strony, spowoduje, że włosy odrosną, ale z dłuższych wyników. Podczas gdy depilacja laserowa pach będzie droższe niż inne rodzaje usuwania włosów , ból jest warte , jeśli chcesz gładką skórę i nie ma bólu . Ważne jest, aby znaleźć pokładzie certyfikowany profesjonalny do wykonywania procedury, aby uniknąć jakichkolwiek skutków ubocznych.

Chociaż pachy są najbardziej bolesną częścią depilacji laserowej, nie są one najbardziej bolesne. Chociaż dermatolog może użyć kremu znieczulającego do znieczulenia tego obszaru, istnieje długoterminowe ryzyko związane ze środkami znieczulającymi. Następnie pacjent może potrzebować zastosować zimne okłady na leczonych obszarach, aby złagodzić dyskomfort. Jednak bóle te są zazwyczaj łagodne i trwają tylko kilka sekund.

Po wykonaniu depilacji laserowej, obszar poddany zabiegowi będzie wrażliwy. Należy dać skórze czas na regenerację. Aby przyspieszyć proces gojenia, należy utrzymywać ten obszar w chłodzie i unikać forsownej aktywności. Okłady z lodu i chłodne kompresy mogą pomóc zmniejszyć dyskomfort, ale nie wyleczą uszkodzeń. Skóra będzie musiała się zregenerować po zabiegu, aby zapobiec infekcji i zapobiec powstawaniu blizn. Ponadto, należy unikać stosowania produktów zapachowych po depilacji laserowej.

Ból związany z depilacją
laserową pach jest zazwyczaj mniejszy niż ból odczuwany podczas depilacji woskiem, ale nadal może być męczący. Jeśli jednak masz grubą skórę, możesz zminimalizować poziom bólu, goląc się blisko skóry, używając urządzeń chłodzących i biorąc lek przeciwhistaminowy na noc przed zabiegiem. Jeśli masz wrażliwą skórę, dobrym pomysłem może być użycie kremu znieczulającego przed depilacją laserową.

Szyja

Laserowe usuwanie włosów może być bolesne w różnych częściach ciała, od twarzy po szyję. Podczas gdy obszar wokół górnej wargi może czuć się jak pęknięcie gumki, inne obszary twarzy mają grubszą skórę i nie są tak wrażliwe. Szyja jest wrażliwy obszar, a to sprawia, że trudniej jest dla leczenia, aby przejść gładko. Podczas gdy ból związany z depilacją laserową na szyi jest minimalny, możliwe jest, że na skórze pojawi się skorupa lub blizna.

Chociaż zarówno mężczyźni, jak i kobiety mają różne progi bólu, twarz jest najbardziej bolesnym obszarem dla obu. Powodem jest to, że szyje mężczyzn są znacznie cieńsze niż kobiet, a także mają grubsze włosy, co czyni je większym celem dla lasera. Większość zabiegów depilacji laserowej nie wymaga znieczulenia, choć. Niektórzy pacjenci decydują się na przyjęcie środków przeciwbólowych przed zabiegiem, ale nie jest to konieczne.

Najlepiej jest mieć laserowe usuwanie włosów wykonane przed podróżą. Jeśli planujesz opalać się na słońcu przed zabiegiem, ważne jest, aby nie przebywać na słońcu. Jeśli nie możesz uniknąć ekspozycji na słońce, użyj kremu z filtrem i odczekaj kilka dni zanim udasz się do salonu na wizytę. Możesz również spróbować bezpiecznie wycelować w linię bikini. W każdym razie, zawsze należy skonsultować się z lekarzem przed pójściem pod igłę.

Przed sesją depilacji laserowej, dobrym pomysłem jest ogolenie tego obszaru. Ważne jest, aby unikać woskowania lub depilatorów przed zabiegiem. Poza tym, woskowanie może spowodować, że skóra stanie się wrażliwa na działanie lasera. Poza tym, golenie szyi przed zabiegiem laserowym może być również bolesne, ponieważ wiąże się z usuwaniem włosów nad skórą i łodygi włosów pod nią. Jeśli po zabiegu planujesz używać maszynki do golenia lub depilatora, powinnaś unikać przebywania na słońcu przez kilka dni.

Podobne tematy